Forza Horizon 4 rekorla başladı!

Kısa süre önce çıkışını gerçekleştiren yarış simulasyonu oyunu Forza Horizon 4’un 2 milyon aktif oyuncuya ulaştığı duyuruldu. Böylesine kısa sürede ulaşılan aktif oyuncu rakamı son derece çarpıcı.

2 Ekim’de çıkan Microsoft’un en yeni video oyunu övgülere de mazhar olmayı sürdürüyor. Metacritic’e göre Forza Horizon 4, şimdiye kadar ki en başarılı Xbox One oyunu. İnanması güç bir derecelendirmeyle 10 üzerinden 9,5 puan almış durumda. Söz konusu puanı ‘Amazing’ yani inanılmaz kelimesiyle ifade ediliyor.

Rakipsiz!

Ayrıca oyunun son konsol nesli açısından bakıldığında en çok satan yarış oyunu olduğu ve herhangi bir rakibinin de henüz ‘ortalarda’ görünmediği kaydediliyor.

Bu yönde aktarılan bilgiler arasında oyunun, 9 Ekim’den itibaren Mixer, Twitch, YouTube ve Facebook platformları üzerinden 4,6 milyon saatten fazla izlendiği, oyun meraklılarının 1324 milyon km’den fazla yol katettiği, 377,7 milyondan fazla yolun keşfedildiği; ayrıca oyun meraklılarının 70 milyondan fazla otomobilin bulunduğu Horizon Life’a yoğun ilgi gösterdikleri gibi veriler öne çıkıyor.

Ek olarak oyun severlerin kilometrelerce arama yaptıkları kaydedildi.

Heyecan dolu yarış oyunu, Xbox One konsollar ve PC için çıktı. Ek olarak Xbox Game Pass abonesiyseniz çeşitli fırsatlarla oynanabilir durumda.

 Haberin devamında oyunun tanıtım videosu yer alıyor. İyi seyirler dileriz.

Oyun dünyasına dair öne çıkan gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz…

Forza Horizon 4Forza Horizon 4 oyun puanForza Horizon 4 video
Yorumlar (0)
Yorum Ekle