Fitbit, Twine Health’ı neden satın aldı?

Fitbit, uzun aradan sonra yeni bir şirket satın alımı gerçekleştirerek, hipertansiyon ve diyabet odaklı teknolojilere odaklı Twine Health’ı bünyesine dahil etti.

Çok net bir şekilde giyilebilir teknolojiler geliştiren Fitbit’in, gelecek modelleri için sağlık alanındaki argümanlara daha fazla önem vereceği anlaşılıyor.

Twine Health, yukarıda belirtilen iki kronik rahatsızlıktan muzdarip kişilere yardımcı olacak araçlar geliştiriyor. İlginç detay ise daha çok kurumsal alanda faaliyet göstermesi, işverenlerin hipertansiyon ve diyabet hastası çalışanlarını ölçeklendirmesine yardımcı olacak yazılımlar sunuyor.

Satın alımın ardından Fitbit CEO’su James Park, birlikte hastalıkların önlenmesimden yönetimine kadar geniş yelpazede uçtan uca bir deneyim inşa edebileceğiz’ derken yapay zeka ve botlar ile entegre, yenilikçi sonraki nesil cihazlara da işaret etti.  

2018 ilk çeyreğinde tamamlanması beklenen satın almanın ardından Twine Health‘ın CEO’su John Moore, Fitbit’in sağlık müdürü olacak ve ekibi de Sağlık Çözümleri grubuna katılacak. Öte yandan anlaşmanın detayları hakkında şimdilik bilgiler bulunmuyor.  

Diğer taraftan teknoloji şirketi, kısa süre önce glikoz takibi alanında yazılım geliştiren Sano’ya 6 milyon dolar yatırım yapmıştı. Ayrıca kendi ürünleriyle entegre edilmesi için de Dexcom ile ortaklık kuruldu.

Fitbit, geçtiğimiz ay glikoz takibi alanında faaliyet gösteren girişim Sano‘ya 6 milyon dolar yatırım yaptı ve glikoz izleme ürünlerini Fitbit’in kendi ürünleriyle entegre etme yolunda adım atmış oldu. Devamındaki son şirket satın alımı, bu alanda yeni sürprizlerin gelebileceğine dair ipuçları verdi.

fitbitSanoTwine Health
Yorumlar (0)
Yorum Ekle