FIFA 19, UEFA Şampiyonlar Ligi ile geliyor!

FIFA 19’a dair önemli detaylar, ABD’de düzenlenen bir etkinlik kapsamında kamuoyuyla paylaşıldı…

Electronic Arts’ın merakla beklenen FIFA 19 kamuoyu duyurusu, ABD’nin Los Angeles şehrinde düzenlenen E3 2018 oyun fuarı kapsamında gerçekleşti. Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de yoğun ilgi gören FIFA serisinin sonraki üyesinin tanıtım videosunun yayınlanmasıyle birlikte çıkış tarihi, geleceği platformlar ve bazı yeni özellikleri hakkındaki bilgiler paylaşıldı.

Buna göre FIFA 19 çıkış tarihi 28 Eylül 2018 olarak açıklandı. Champions Edition adlı özel bir versiyonunu tercih eden FIFA severlerin ise yapımı 25 Eylül 2018’den itibaren oynamaya başlayabileceği belirtildi. Diğer yandan yapım; Sony PS4, Microsoft Xbox One, Nintendo Switch ve Windows PC platformlarına geliyor.

Oyunla ilgili ilk önemli yenilik UEFA Şampiyonlar Ligi’ni de içerecek olması. FIFA 19’da UEFA Şampiyonlar Ligi karşılaşmaları yapılabilecek. Söz konusu organizasyonun lisansını edinen EA Sports, önemli bir başarıya imza atmış oluyor. Bilindiği üzere FIFA 18’de de FIFA Dünya Kupası lisansına sahip olunduğu için oyun severlere turnuva heyecanı üstelik ücretsiz olarak yaşatılmaya başlanmıştı.

Yeni özellikler var…

Diğer yenilikler arasında Active Touch System özelliği öne çıktı. Bu özellik, kontrollerin, savunma ve pas mekanizmalarının daha duyarlı olması anlamı taşıyor. Çalımlarda, savunmada en ufak Dualshock 4 dokunuşlarının dahi katkı sağlayabileceği bir oyun deneyimi söz konusu olacak.

Dynamic Tactics özelliği ise oyun planlarının daha fazla sayıda hazırlanabilmesine imkan tanıyacak. Timed Finishing adı verilen bir diğer özellikte ise şut tuşunun farklı kombinasyonla kullanımı ile birlikte kaleye isabet oranının artırılmasına olanak tanıyor.

Active Touch SystemDynamic TacticsFIFA 19FIFA 19 çıkış tarihiFIFA 19 özelliklerFIFA 19 PS4Timed FinishingUEFA Şampiyonlar Ligi
Yorumlar (0)
Yorum Ekle