Fall Guys’a dair yeni hile kalkanı ve gelecek planları ortaya çıktı

Fall Guys… Oyun dünyasının ortasına düşen ve düştüğü yerde kelimenin tam anlamıyla etrafı dağıtan bu sevimli çılgınlığı mutlaka duymuş olmalısınız. Arkadaşlarınızla takım olarak ya da bireysel katılarak rastgele oyuncularla yarıştığınız bu oyun, parti oyunları arasında eğlenceli bir yapım olarak karşımıza çıkıyor. Ülkemizde ve dünya genelinde sayısız oyun içeriği üreticisinin uzun süre deneyimlediği Fall Guys, maalesef bir süredir hile problemiyle mücadele ediyordu

Gördüğü inanılmaz talebin ardından çok kısa sürede hile üreticileri oyunun açıklarını buldu ve speed hack, teleport, uçma ve dokunulmazlık gibi hileleri birbiri ardına açmaya ve dağıtmaya başladılar. Oyunda kazanmanın çok zor olması ve kazancın çok düşük olması nedeniyle bir oyunda sadece bir kişinin hile kullanması, geri kalan 59 oyuncunun kaybıyla sonuçlanıyordu. Firma, geçtiğimiz ay Fall Guys’ın artık bir hile kalkanına kavuşacağını duyurmuştu ve Eylül ayının ortasıyla beraber yeni hile kalkanlarını devreye aldılar. Fall Guys artık Fortnite’ın da kullandığı hile kalkanına sahip ve oyunda hile kullanmak eskisinden çok daha zor.

Oyunun başarısına ciddi manada gölge düşüren bu hile sorununa karşılık Mediatonic stüdyosu hızlı bir şekilde çözüm arayışlarına girdi. Kullanıcıalrda oluşan memnuniyetsizliği gidermek için Fortnite’ın da kullandığı aynı hile kalkanını süratle devreye alan firma bununla da yetinmeyecek. Şu anda tespit edilen hilenin maç sonlarında otomatik banlanmasını sağlayan sistemi de değiştirmek isteyen Mediatonic, hilenin aktif edilmeye çalışılmasıyla beraber kullanıcının anında oyundan atılacağı yeni bir sistem üzerinde çalışıyor. Elbette yeni hile kalkanının gelişiyle beraber hile kullanımının “şimdilik” neredeyse hiç olmadığı gözlemleniyor.

Hile kalkanı güncellemesiyle beraber “Big Yeetus” adını verdikleri bir tür booster çekici ve harita düzenlemelerini de oyuncularla paylaşan firma, pek yakında Season 2 güncellemesini de oyuncularla buluşturacak. Orta çağ, şövalyeler ve ejderhalar ilginizi çekiyorsa, Fall Guys Season 2 için şimdiden yerinizi alın!

Fall Guys
Yorumlar (0)
Yorum Ekle