Facebook Hesap Dondurma ve Kapatma İşlemleri Nasıl Yapılır?

Facebook kullanıcısıysanız gelişen bazı durumlarda Facebook hesap dondurma veya kapatma işlemi yapmanız gerekebilir. Böyle bir durumda hesabınızı geçici olarak dondurabilir ve istediğiniz zaman geri dönebilirsiniz. Eğer Facebook hesabınızı tamamemn kapatmanız gerekiyorsa da bu işlemi kolaylıkla yapabilirsiniz. Fakat bilmeniz gereken en önemli konu silme işlemini yaptıktan sonraki 30 gün boyunca istediğiniz zaman hesabınıza geri dönebilirsiniz. 30 günden sonra artık hesabınıza ve bilgilerinize kesinlikle ulaşamazsınız.

Facebook Hesap Dondurma İşlemi Nasıl Yapılır?

1- Tüm Facebook sayfalarının sağ üst köşesinde bulunan simgeye tıklayın.

2- Ayarlar’a ve ardından sol sütundaki Facebook Bilgilerin’e tıklayın.

3- Dondurma ve Silme’ye tıklayın.

4- Hesabı Dondur başlığını seçerek ardından Hesabı Dondurma İşlemine Devam Et’e tıklayın ve onaylamak için talimatları izleyin.

Hesap Dondurma İşleminden Sonra 

Facebook’ta bir hesap dondurulduğunda artık profilinizi sizden başka kimse göremeyecektir. Fakat arkadaşlarınıza gönderdiğiniz mesajlar ve bazı bilgiler görünmeye devam edecektir. Arkadaşlarınız, kendi arkadaş listelerinde sizin adınızı görmeye devam ederler. Üyesi olduğunuz grup yöneticileri de adınızla birlikte gönderilerinizi ve yorumlarınızı görmeye devam ederler.

Eğer Facebook hesabınızı dondurduktan sonra Messenger kullanmak istiyorsanız Messenger’da dostlarınızla sohbet etmeyi sürdürebilirsiniz. Bunun için bir engel yoktur.

Hesabınızı Yeniden Etkinleştirme

Hesabınızı tekrar eskisi gibi kullanmak yani etkinleştirmek için Facebook’a giriş yaparken kullandığınız e-posta veya cep telefonu numarasına erişiminizin olması gerekir.

Facebook Hesap Kapatma (Silme)

Facebook hesabınızı artık kullanmak istemiyorsanız hesabınızı kalıcı olarak silmelisiniz. Fakat daha sonra hesabınızda paylaşım yaptığınız fotoğraflar lazım olabileceğinden Facebook bilgilerinizin bir kopyasını almanız önerilir. Çünkü hesap silindikten sonra artık hiçbir bilgiye ulaşamazsınız.

Facebook Hesabınızı Kalıcı Olarak Nasıl Silerim?

1- Facebook sayfalarının sağ üst köşesinde bulunan simgeye tıklayın.

2- Ayarlar’a girip sol sütundaki Facebook Bilgilerin’e tıklayın.

3- Dondurma ve Silme seçeneğini tıklayın.

4- Buradan Hesabı Sil’i seçin ve ardından Hesabı Silme İşlemine Devam Et’e tıklayın.

5- Bu alan şifrenizi girdikten sonra Devam’a ve ardından Hesabı Sil’e tıklayın.

Silme İşlemini Nasıl İptal Ederim?

1- Facebook hesabınızı sildikten yani hesabınızı kapattıktan sonra 30 gün dolmadan Facebook hesabınıza giriş yapın.

2- Silme İşlemini İptal Et’e tıklayın.

Özetle

Yukarıda bahsi geçen kurallara ve sıralamasına dikkat ettiğiniz müddetçe Facebook Hesap Dondurma ve Kapatma İşlemlerini oldukça kolay bir biçimde yapabilirsiniz.

www.mediamarkt.com.tr 

Aykut AltındağFacebook Hesap Dondurma ve Kapatma İşlemleri Nasıl Yapılır?manşet
Yorumlar (0)
Yorum Ekle