Evinizde İnternet sinyalini arttıracak ürünler

Evinizde İnternet sinyalini arttıracak ürünler ile hem evinizde hem de işyerinizde İnternet sinyallerini artırarak daha yüksek verim alabilirsiniz.

Yazımda wi-fi sinyal arttırıcı ürün örneklerini ve Wi-fi sinyal artırıcı ürünlerin nasıl kullanıldığını bulabilirsiniz.

Büyük bir evde yaşıyorsanız, müşterilerinize internet hizmeti vermek istediğiniz bir kafeniz ya da restoranınız varsa elinizdeki modem ile her noktaya internet sağlayamayabilirsiniz. Standart modemler 80 metrekarelik bir ev için yeterli sinyali dağıtıyor olabilir ama evin büyüklüğü arttıkça modemden uzak noktalarda internet bağlantısı konusunda sorunlar yaşanabilir. Bu tip dertleri wi-fi sinyal yükseltici ürünlerle son derece basit bir şekilde çözebiliyoruz.

 

 

Evinizde İnternet Sinyalini Arttıracak Ürünler 

İlk olarak wi-fi sinyal yükselticinin kullanıldığı alanları biraz anlatmak isterim. Yukarıda da bahsettiğim gibi geniş evi olanlar, evlerinin her noktasından düzgün sinyal almak istiyorlarsa kablosuz modemin yanı sıra bir de wi-fi sinyal arttırıcı ürün bulundurmak durumundalar. Örneğin, tripleks bir eviniz var ve ilk katta duran modem bahçenizde ya da üçüncü katınızda size internet sağlayamıyor. Ya da bir kafe işlettiğinizi düşünün. Hem kafenin bahçesine hem de iç mekana internet sağlamak, yalnızca kablosuz modem kullanarak pek mümkün görünmüyor. Diğer taraftan bazı evler küçük olmalarına karşın çok kalın duvarlara sahip oldukları için bir odadan öteki odaya internet bağlantı kalitesi değişebiliyor. Tüm bunları düşündüğümüz zaman kalın duvarlı evi olanlar, kafe ve restoran gibi dükkan sahipleri, bahçeli ve büyük evi olanlar bir wi-fi sinyal arttırıcı ürün satın alarak evlerinde ya da işyerinizde internet sinyallerini artırıp internete daha kaliteli bir şekilde bağlanabilirler.

Wi-fi sinyal yükseltici fiyat aralığı ise üründen ürüne ve kaliteye göre değişiklik göstermekle beraber 50 TL’den başlayıp 10.000 TL’ye ve daha üst fiyatlara kadar gidebiliyor. Fiyat belirlerken devreye kaç metrekarelik bir alana internet sağlamak istediğiniz, minimum internet hızınızın ne kadar olması gerektiği gibi detaylar giriyor.

Şimdi birkaç wi-fi sinyal arttırıcı ürünü inceleyelim.

 

Totolink CP300

Evinizde İnternet sinyalini artıracak ürünler konusunda bir diğeri  Totolink’in CP300 modeli. Kablosuz ağınızla sağladığınız interneti uzun mesafeli kullanım adına faydalanabileceğiniz bu ürün özellikle dış mekanlar için son derece ideal. Cihazın üstünde bulunan iki dahili anteni ile internet sinyallerini çok daha güçlü bir şekilde uzak mesafelere dağıtabiliyor. 2.4 GHZ frekansıyla sinyal iletirken bir yandan da 300 Mbps’ye kadar data transferini mümkün kılan Totolink CP300 sayesinde bahçenizde çok sayıda cihaz ile internete sorunsuz bir şekilde bağlanmanız mümkün hale geliyor.

Daha çok dış mekan erişim noktası olması için kullandığınız bu ürünü doğal olarak çatı ya da bina dışı gibi bir yere yerleştirmeniz olağan bir durum olacaktır. Hal böyle olunca da “Yağmur yağınca cihaza bir şey olur mu?” soruları akıllara düşebilir. Ürün, hava koşullarına uygun bir şekilde tasarlandığı için yağmur yağdığında herhangi bir şekilde bozulma yaşamaz. Toz ve şimşek gibi dış etmenlere karşı da dayanıklı olarak üretilen Totolink CP300’de 4 kademeli LED sinyali bulunuyor. Bu da cihazı kurduğunuz esnada geri bildirim almanızı mümkün kılıyor.

 

Totolink A2004NS

Bir üstte anlattığım Totolink CP300’e nazaran biraz daha pahalı bir ürün olan Totolink A2004NS, beş tane gigabit ethernet portu, dört tane yüksek kazançlı anten bulundurmakla beraber 2.4 GHZ frekansında sinyal dağıtıyor ve 300 Mbps’ye kadar hizmet verebiliyor. Sizlere güvenli bir bağlantı sağlayan ürün aynı anda basit ağ yönetimi imkanı da sunuyor.

 

Totolink PLW350KIT AV200

İnternet bağlantınızı iş yerinizin tamamına ve evinizin tüm odalarına yaymak için son derece ideal bir ürün olan Totolink’in PLW350KIT modeli WPS tuşu sayesinde son derece kısa vakitlerde basit bir kurulum sağlıyor. Tak çalıştır özelliğine sahip olan wifi sinyal arttırıcı bu cihaz taşınabilir tasarıma sahip. Aynı anda hem kablosuz hem kablolu erişime izin veren PLW350KIT eş zamanlı olarak 8 bağlantı imkanı sağlıyor. Bağımsız aç kapa düğmesi bulunan ürün, düşük radyasyon özelliği sayesinde doğaya duyarlı bir cihaz olarak karşımıza çıkıyor ve rakiplerine nazaran %65 daha az elektrik tüketiyor. Bu wi-fi sinyal genişletici ürün kablolu data aktarımında 200 Mbps, kablosuzda ise 150 Mbps’ye kadar hizmet verebiliyor.

 

Wi-fi Sinyal Artırıcı Nasıl Kullanılır?

Wi-fi sinyal yükseltici ürünleri kurmak ve kullanmak son derece basittir. Bu yazımda anlattığım ürünlerden biri olan Toto Link CP300 modeli üzerinden yola çıkalım. Cihazın kutusunda bir PoE enjektör yer alıyor. “Power over Ethernet” anlamına gelen PoE, ürünün ihtiyaç duyduğu enerjiyi adaptör vasıtasıyla Ethernet portu üzerinden cihaza sunmaya yarıyor.

Ürünü dilediğiniz şekilde bir yere yerleştirdikten sonra PoE enjektörünü güç adaptörü vasıtasıyla elektrik prizine bağlayın ve daha sonra enjektörden router’a kadar ulaşabilecek uzunlukta bir Ethernet kablosu bulun. Büyük ihtimalle kutu içeriğinden çıkan Ethernet kablosu, eviniz aşırı büyükse size yetmeyecektir. Daha sonra ethernet kablosunun iki ucundan biri enjektörün PoE portuna, öteki ucunu da routerın power portuna takın ve internet sinyal kalitenizin ne kadar arttığını gözlemleyin.

 

Fayda görmeniz dileğiyle.

 

manşetTotolinkWi-fi Sinyal Artırıcı Ürünler
Yorumlar (0)
Yorum Ekle