En popüler TikTok fenomenleri

Son günlerin tartışmalı sosyal medya platformu TikTok, her geçen gün büyümeye ve gündeme gelmeye devam ediyor. Sosyal ağın cazibesine her ay 800 milyon yeni kullanıcı kapılıyor ve uygulamaya günde milyonlarca video yükleniyor. Halihazırda TikTok, şu an 154 ülkede 39 ilde faaliyet gösteriyor.  Bu hafta, 2020’de takip edilecek en iyi TikTok fenomenlerini araştırdım.

@cznburak: Bütün sosyal ağların en çok sevilen ismi @cznburak desem yalan olmaz herhalde. Devasa yemekleri, kendi inşa ettiği fırınları, yaptığı yardımlar, oyuncakları ve kocaman gülüşüyle sosyal medya ahalisinin sevgisini kazanmış bir yemek ustası. Videolu tariflerini izledikçe içten şey ülkede diyet yapılmaz diye hayıflanıyorum. sosyal medya kullanıcılarının en çok merak ettiği konulardan bir tanesi de bu yemekleri pişirdikten sonra kimin yediği şeklindeydi. Çekim sonrası görüntülerde bunu da görme fırsatımız oldu ve bir kez daha kendisini takdir ettik. @cznburak, sosyal medya için yaptığı ihtiyaç sahipleriyle paylaşıyor ve her geçen gün yaptığı yardımlarla takdirimizi kazanıyor.


@burcues: Sosyal medya trendleri Burcu Esmersoy’dan sorulur! Kendisi Twitter’ın ülkemizde yaygınlaşmasına öncülük etmiş, Instagram’ın hakkını veren, son günlerde de TikTok’ta fırtınalar estiren bir isim. Sosyal ağın ruhuna uygun eğlenceli videolar çekiyor ve her geçen gün sizi şaşırtmayı başarıyor. Keyifle takip ediyorum.


@beyazgolge: Sosyal ağlarda iyilik akımına öncülük eden bir isim. Çektiği videolar ve mizansenlerle birçok kişiye örnek olan bir fenomen. Sosyal medyanın faydalı işler için de kullanılabileceğini gösteren örnek bir isim. Takip edip, desteklemekte fayda var derim.

@pauvip: Sosyal medyanın bir başka iyilik elçisi. Yardıma ihtiyacı olanlar adeta “Yetiş PAU” diye Ayhan Ulu’nun kapısını çalıyor. Yakın zamana kadar evinde “Düğünüm Var Benim Anlamıyon mu” sözleriyle fenomen olan Bornovalı Ayşe ile yani herkesin bildiği ismi Ayşo ile birlikte kalıyordu. Kendine ait bir evi olmayan ve sokaklarda yaşayan Ayşo’yla PAU’nun dostluğu uzun zamandır keyifle takip ediliyor. Şarkıcı PAU’nun Ayşo ile çektiği birbirinden komik videolar da takipçileri tarafından ilgi ve takdirle izlendi.

Diğer taraftan, Ayhan Ulu’nun Ayşo için yaptığı iyilikler saymakla bitmiyor. Onun için doğum günleri, sevgililer günü gibi özel günler düzenledi, kişisel bakımını yaptırdı, yeni kıyafetler satın aldı, gelinlik hayalini gerçekleştirdi, doktora götürerek sağlık problemlerini tedavi ettirmeye yardımcı oldu ve burada sayamadığım birçok iyilikle bir insanın hayatını değiştirdi. Bizler de bu değişime gün gün şahitlik ettik. Kendisini takdir ediyor, takip etmeye devam ediyoruz.

@corumluamir: Uzun zamandır keyifle takip ettiğim birisi Amir Zakaria. Biz Türklerin davranışları ile ilgili müthiş tespitleri var ve çektiği videolarda bunu başarıyla yansıtıyor. Kendisi Çorum ilimizin ve Çorum leblebilerinin adeta bir tanıtım elçisi.

@busrapekin: TikTok’u en iyi kullanan isimlerden bir tanesi. Sosyal ağın ekosisteminde her ne kadar ünlüler sevilmese de, Büşra Pekin yeteneği ile tiktokerlara kendisini sevdirmiş bir ünlü. Kendisinin başarılı bir tiyatro oyuncusu olmasının katkısı büyük. Yetenek teknolojiyle birleşince ortaya böyle izlemesi keyifli videolar çıkıyor!..

@tansudayan: Müge Anlı tiplemeleriyle kendine has bir kitle oluşturdu. Takipçileri onun için Müge Anlı’dan daha Müge Anlı benzetmesi yapıyorlar! Instagram’da da 1 milyonu aşkın takipçisiyle hatırı sayılır bir kitleye ulaşmış durumda. Onun adını yakın zamanda çok daha fazla duyacağınıza eminim. Siz şimdiden takipçileri arasında yerinizi alın!


@tuanatezsay: Tuana Tezsay, TikTok’ta keşfetmiş olduğun bir isim. Yaptığı başarılı makyajlarla kendisini ünlülere benzetiyor. En başarılı bulduğum makyajlarından bir tanesi Cennet Mahallesi’nin unutulmaz karakteri Pembe!  Murat Övüç ve  Türkan Şoray makyajları da oldukça başarılı. makyaj videolarına Google görsel aramaları ile başlıyor, ardından fotoğrafını beğendiği ünlünün makyajını yapmaya başlıyor. Mona Lisa’dan Aşk-ı Memnu’nun “Matmazel”ine kadar pek çok tanınmış karakterin ve ünlü ismin makyajlarını yapıyor. Hala keşfetmediyseniz kendisini mutlaka takibe alın. 

 

@burcues@cznburak@pauvipBurcu Esmersoytiktok fenomenleri
Yorumlar (0)
Yorum Ekle