En iyi Bluetooth kulaklıklar

Telefon, tablet ve bilgisayar gibi cihazlara kolayca bağlanan Bluetooth kulaklıklar, gürültü önleme teknolojileri ve uzun pil süreleriyle konforlu bir kullanım sağlıyorlar.

Bluetooth kulaklıklar sayesinde kablolara muhtaç değilsiniz. Telefonunuz elinizde, cebinizde ya da çantanızda, hatta 10 metreye kadar uzakta (açık alanda) dahi olsa, müzik dinlemeye devam edebilirsiniz. Kulaklığın kablosunun bir şeylere takılması gibi can sıkıcı durumlar da ortadan kalkar.

Oyuncular için de kablosuz kulaklıklar konfor sağlıyor. Özellikle uzun saatler bilgisayar ya da konsol başından kalkmak istemeyenlerin tercih ettiği, gürültü engelleyici mikrofonları olan kablosuz kulaklık modelleriyle ortamdan izole olup, tamamen oyuna dalabilirsiniz.

Aktif ses yalıtım özelliği, dış gürültüleri duymanızı önlüyor. Bunu kulağın fark etmeyeceği, gürültünün ters frekansında ses üreterek onu adeta ‘sıfırlayan’ kulaklıklarla, gürültülü bir ortamda (mesela uçak yolculuğu yaparken) rahatça müzik dinleyebilirsiniz. Bu özelliğe sahip kulaklıkların avantajı, sesi yüksek bir seviyeye getirmeden de yalıtımdan faydalanabilmek.

Hepsi bir arada isteyenler için
Sony MDR-ZX770BT, mikrofonu, Bluetooth’un yanı sıra NFC adlı temassız bağlantı teknolojisine sahip olması ve kolay kontrolüyle öne çıkıyor. 20 saati aşan pil ömrü, cihazın en takdire şayan özelliği. NFC ile uyumlu telefonlarla kolayca bağlanabilen kulaklık, ses ayar, çağrı yanıtlama ve şarkı geçiş düğmeleriyle kolayca yönetilebiliyor.

Pil ömrü ve kullanım kolaylığının yanı sıra, konforlu bir kullanım ve yüksek ses kalitesi sunan MDR-ZX770BT, deri kulak pedleri kadar fırçalanmış alüminyum yapısıyla, şık ve havalı bir görünüme sahip.

Konfor arayanlar için
Jabra Move Wireless, fiyat/performans dengesinde en iyi seçeneklerden biri. Pil ömrü 8 saati aşan kulaklık, ultra hafif bir yapıya sahip. Ayarlanabilir taç bandı, konforlu bir kullanım ve azamî dayanıklılık sağlıyor.

Paslanmaz çelik kollar ve kir tutmayan kumaş gibi malzemelerden oluşan tasarımı kadar, ses kalitesi de başarılı. Sesli yönlendirme ve otomatik eşleşme sistemi sayesinde mobil cihazlara kolayca bağlanıyor. Ancak ses yalıtımı konusunda diğer modeller kadar iddialı değil.

Uzun pil ömrü isteyenler için
Oldukça kaliteli ve uzun ömürlü bir yapıdaki Sennheiser Momentum Wireless’ın 25 saatten fazla pil ömrü var. Paslanmaz çelik ve gerçek deri kullanılarak tasarlanmış, bu yüzden hafif bir kulaklık.

VoiceMax mikrofon özelliği, harici bir mikrofona gerek kalmadan konuşmaları çok net bir şekilde yapmanızı sağlarken, yumuşak ve esnek kulak pedleri de konforlu bir kullanım sağlıyor.

Ses yalıtımına önem verenler için
Kulaklık konusunun uzmanlarından Bose’nin QuietComfort 35 adlı modeli, konforlu bir kullanımın yanında, ses kalitesi ve özelliklerden yana da tatmin edici sonuç veriyor.

Kulaklıkların iç ve dışındaki özel mikrofonlar sayesinde aktif ses yalıtım özelliği dış sesleri kuvvetli bir şekilde bertaraf ediyor. Kulaklık 309 gram ağırlık ile kendini hissettiriyor, ancak kafanızı yoracak kadar değil. Bunun sebebi, cihazı sağlamlaştıran eklem ve dolgu malzemeleri.

Yaklaşık 20 saatlik pil ömrü etkileyici. Bu da yetmez derseniz, kutusundan çıkan kablosunu yanınızda taşıyabilir ve pilin bitmesi hâlinde 20 saat daha aktif ses yalıtımı ile çalışmasını sağlayabilirsiniz. iOS ve Android cihazlar için özel uygulaması da, ekolayzer ile müziği kişiselleştirme imkânı veriyor.

Daha fazla mesafe isteyenler için
Plantronics BackBeat Sense, 141 gramlık ağırlığı ile piyasadaki en hafif kablosuz kulaklıklardan birisi. Ayrıca 2,5 saat şarj ederek 18 saate kadar kullanabilmek mümkün.

Sol kulaklık üzerinde güç ve şarkı geçiş tuşları yer alırken, sağ kulaklıkta çağrı yanıtlama tuşu bulunuyor. Ped tasarımı kulakları terletmeyecek şekilde yapılan BackBeat Sense, desteklediği güncel Bluetooth standardı ile tam 100 metreye kadar bağlantı kurabiliyor. BackBeat Sense’in bir diğer çarpıcı özelliği ise algılayıcıları sayesinde, kulaktan çıkartıldığında müziği keserek pilin bitmesini engellemesi.

bluetoothbluetooth kulaklıkkablosuz kulaklıkkulaküstü kulaklıkmanşetwireless
Yorumlar (0)
Yorum Ekle