Dünyanın ilk drone mağazası açıldı

Önde gelen drone (insansız hava aracı) markalarından DJI, dünyanın bilinen ilk drone mağazasını Çin’in Shenzen şehrinde açtı. Oldukça geniş bir alan üzerine kurulu mağaza, bir tiyatro, salon, servis noktası ve uçuş alanına sahip.

Uçak kanatlarına benzeyen çarpıcı tasarımı ile dikkat çeken mağazada DJI’ın ürün yalpazesini inceleyebilmek, görsel anlamda çok sayıda ayrıntıya yakından bakabilmek ve uzmanlardan detaylı bilgiler edinmek mümkün oluyor. Bununla birlikte müşterilerin drone’ları kullanmalarına izin verilmediği kaydediliyor.

Çin’deki drone mağazasında görevliler, alçaktan uçurulan DJI Phantom drone’larla günboyu süren gösterilere imza atıyorlar. İlk bilgilere göre oldukça keyifli bir alan olduğu ifade ediliyor. Müşteriler, drone’ların çektiği fotoğraflara ve kaydettikleri yüksek çözünürlüklü videolara göz atabiliyorlar.

Müşterilerin drone’ları deneyimlemesine izin verilmeme gerekçesinin güvenlik olduğu belirtiliyor.

Mağazada kamera ve çeşitli ekipmanlar da satılıyor. Ayrıca nispeten pahalı bir 4K kamera modeli olan Osmo da raflarda yer alıyor. Müşterilere yardımcı olan çalışanların gri renkteki t-shirt’leri ve kart takılı boyunlukları ile bir Apple Store havası yansıttıkları da gözden kaçmıyor.

Geçen yıl drone işinden 500 milyon gelir elde eden DJI, 2015 yılını 1 milyar dolar gelirle kapatmayı hedefliyor. Şirket, bu alanda öncü markalar arasında, öte yandan gelecekte yeni mağazaların açılıp açılmayacağı hakkında henüz resmi bir açıklama yapılmadı. Gelişmeleri izlemeye devam edeceğiz.

djidji drone mağazasıdji phantomDronedrone işidrone satışphantom
Yorumlar (0)
Yorum Ekle