DJI Phantom 5 özellikleri hakkında yeni iddialar

 

DJI Phantom 5 için bekleyiş devam ederken yeni iddiaların kamuoyunda yer almaya devam ettiği görülüyor. İşte ayrıntılar…

Çin merkezli drone şirketi DJI’ın sonraki yıldız modelli Phantom 5 olacak. Merakla beklenen drone’un lansman tarihi henüz net olmasa da bazı olası özellikleri zaman zaman kamuoyunda yer buluyor. Bu kez aygıtın görselleri basına sızdı. Henüz DJI tarafından doğruluğu hakkında bir açıklamanın gelmediği görseller, olası modelle ilgili yeni detaylar sunuyor.

Görseller; önceki modellerinde sabit bir lens sistemi ile kullanıcılarının karşısına çıkan DJI’ın yeni Phantom 5’te dezavantajları da beraberinde getiren bu özelliğe yer vermeyeceğine işaret ediyor. Değiştirilebilir lenslerle geleceği ihtimalini yükselten görseller, yeni modeli bekleyen teknoloji meraklılarının yüzlerini güldürüyor.

Görselde ayrıca Phantom 5’in 1 inç boyutunda CMOS sensörle geleceği görülüyor. Ayrıca drone’un üzerindeki 15 mm, 24 mm, 35 mm ve 50 mm lenslerin f/2.8 diyafram açıklığı sunacağı kaydediliyor. Böylelikle düşük ışık koşullarında daha net görsel sonuçlarının alınabileceği öngörülebilir.

Öte yandan alümunyum malzemeli gövde, plastik iniş takımı ve GPS anten kapağı da diğer öne çıkan detaylar arasında.

DJI Phantom 5 tanıtım tarihi henüz resmi olarak açıklanmış değil, bununla birlikte görsellerinin de basına sızmış olması bekleyişin çok da uzun sürmeyeceğine dair ipucu veriyor.

MediaMarkt’taki drone modellerini incelemek için buraya tıklayabilir, dilerseniz online alışverişle satın alım işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

 

djidji phantomDJI Phantom 5 özellikleriDJI Phantom 5 tanıtım tarihiDrone
Yorumlar (0)
Yorum Ekle