DIRT 5 geliştiricisine göre PS5 kontrolcüsü DualSense: ‘İnanılmaz’

PlayStation 5 ve DualSense kontrolcüsü hakkında konuşan David Springate; Dirt 5’in, PlayStation 5’in gücünü ve kontrolcünün tüm özelliklerini sonuna kadar kullanacağını öne sürdü…

Yayıncılığını ve geliştiricliğini Codemasters Racing‘in yaptığı off-road yarış oyunu Dirt 5’in çıkışı birçok platformda gerçekleşti… Diğer yandan G-geçtiğimiz günlerde Dirt 5’in YouTube hesabından, Codemasters’ın önemli isimlerden David Springate, yapımın PlayStation 5 versiyonu hakkında konuştuğu bir video yayınlandı.

PlayStation 5 ve DualSens kontrolcüsü hakkında konuşan David Springate; Dirt 5’in, yeni nesil konsolun gücünü ve kontrolcünün tüm özelliklerini sonuna kadar kullanacağını belirtti.

Özellikle ‘kontrolcünün inanılmaz olduğunu’ da sözlerine eklediği dikkatlerden kaçmadı. PlayStation 5 kontrolcüsü, yarış oyunlarında sürdüğünüz araziye göre farklı bir oyun deneyimi sunmayı hedefliyor ve Dirt 5’in off-road bir yarış oyunu olması da bu farklı his için fazlasıyla uygun.

Son olarak Springate, PlayStation 5 DualSense ve PlayStaiton 5 ile oynadığı Dirt 5’in daha önce oynadığı hiçbir oyuna benzemediğini de kaydediyor.

Anlaşılan o ki off-road yarış oyunları kategorisinde en popüler ve en iyilerinden biri olan Dirt 5, PlayStation 5’in ve kontrolcüsü DualSense’in tüm gücünü kullanacak.

İddialı yapım PlayStation 4, Xbox One ve PC için 6 Kasım tarihinde oynanabilir hale geldi; Xbox Series X/S için 10 Kasım’da çıktı. PlayStation 5 için de tahminen 12 Kasım’da oynanabilir hale gelecek…

DIRT 5
Yorumlar (0)
Yorum Ekle