Çoklu kamera çekim özelliği önceki iPhone modellerine de geliyor

Yeni iPhone modelleri ile gelen çoklu çekim özelliğinin 2018 yılında piyasaya sürülen modellere de geleceği açıklandı.

Geçtiğimiz günlerde tanıtılan iPhone 11 Pro modelinin en dikkat çekici özellikleri arasında yer alan çoklu kamera çekim özelliğinin önceki iPhone modellerine de geleceği açıklandı.

10 Eylül’de yapılan tanıtımda dikkat çeken özellik, önceki modellerde de birden fazla kameranın aynı anda kullanımına imkan tanıyacak. Bu sayede istenildiği zaman, hem ön kamera hem de arka kamera aynı anda kullanılarak video çekilebilecek.

Yeni özellik önceki modellere de geliyor

Yeni iPhone modelleri ile gelen çoklu çekim özelliğinin 2018 yılında piyasaya sürülen modellere de geleceği açıklandı. iPhone XS, iPhone XS Max ve iPhone XR cihaz sahipleri telefonlarını iOS 13 sürümünü yükselterek yeni özellik kullanılabilecek.

Yapılan açıklamada geçtiğimiz yıl piyasaya sürülen modellerden itibaren kameraların elden geçirilmesi gerektiği ve bu nedenle daha önceki modellerin yeni özelliği kullanamayacağı olarak belirtildi.

Çoklu kamera çekim özelliği sayesinde telefonun standart lensi ve ultra geniş açılı lensi aynı anda kullanılarak çekim yapılabilmesi ile bir çok kullanım avantajı elde edilebiliyor.

Ön ve arka kameranın aynı anda kullanılması özelliğinin özellikle video çekmeyi seven kişilere büyük kullanım kolaylığı sağlayacağı belirtiliyor.

iphone 11 proiPhone XRiphone xsiPhone XS Max
Yorumlar (0)
Yorum Ekle