Çocuklara yönelik ‘renkli’ bir tablet: Alcatel JOY TAB KIDS

Alcatel, çocuklar için geliştirilen yeni JOY TAB KIDS’i duyurdu. İşte ‘renkli’ ve ‘eğlenceli’ tabletin öne çıkan özellikleri…

Çocukların teknolojiyle tanışma yaşı üzerindeki tartışmalar devam ededursun Alcatel, oldukça neşeli bir tablet modeli tanıttı. Tanınmış üreticinin yeni modeli, mütevazı fiyatıyla da dikkat çekiyor.

Alcatel JOY TAB KIDS adıyla gelen yeni Android tablet, 8 inçlik 1280×800 piksel çözünürlüklü ekranla geliyor. Küçük parmaklar için ideal olacağı düşünülen ekran boyutu, aynı zamanda dayanıklı tasarım anlayışıyla birlikte ele alınarak konforlu bir kullanım vadediyor.

4 çekirdekli MediaTek MT8765A işlemcisiyle gelen model, bu anlamda güncelliği bir nebze geri planda tutuyor. MT8765A, 2018 yılına dair bir işlemci, diğer yandan çocukların ailelerinin denetimi ile beraber yoğun uygulama kullanımını tercih etmeyecekleri düşünüldüğünde bu donanımsal tercih yerinde olabilir. 4080mAh pil, 2 GB RAM ve 32 GB depolama alanı ise diğer öne çıkan teknik detaylar. Depolama alanının günümüz için yeterli olacağını öngörmek mümkün.

Hem arkasında hem de ön kısmında 5 MP kamerası bulunan tablet, bu sayede yine ailenin bilgisi dahilinde görüntülü iletişim ve multimedya olanakları da sunuyor.

Çocuklara özel işletim sistemi…

Arka kısmında stant olarak kullanım sağlayan bir bölümün de yer aldığı tabletin işletim sistemi ise ‘çocuklar için’ özelleştirilmiş bir versiyon halinde Android 9.0 temelinde geliyor.

Önyüklü oyunlar, e-kitaplar ve videolarla birlikte satışa sunulan tabletin ülkemizdeki konumlandırılması (satış tarihi, fiyatı) henüz bilinmiyor.

 

Alcatel JOY TAB KIDStablet
Yorumlar (0)
Yorum Ekle