Çinli ‘demir kadın’ vücuduna 102 iPhone sarılı halde yakalandı

Giysilerine sakladığı 102 iPhone ve 15 saat ile Çin’e giriş yapmaya çalışan kadın, yetkililerin ‘orantısız’ görünümünü fark etmesiyle yakalandı. İşte detaylar…

Çin medyasının ‘demir kadın’ lakabını taktığı kaçakçı, Şenzen Havalimanı’nda üzerindeki kat kat giysiyle güvenliğin dikkatini çekti. Havanın sıcak olmasına rağmen kadının çok kalın giyindiğini gören yetkililer, ince bacak ve kollarına bakınca kadının üzerinde bir şeyler gizlediğini anladı.

Elektroniğin toplamı 18 kilo geldi

Üzeri arandığında, kaçakçı kadının gövdesi ve beline gizlediği 102 adet iPhone ile 15 lüks saat bulundu. ‘Demir Kadın’ın üzerinden çıkan elektroniğin toplamı 18 kilo geldi.

iPhone, kaçakçılığı en fazla yapılan ürünlerden biri

Her ne kadar Çin’de Apple ürünleri satılıyor olsa, iPhone gibi elektronikler en fazla kaçakçılığı yapılan ürünler arasında. Bu yasa dışı teşebbüslerin temel sebebi, yerel vergilerden dolayı ürün fiyatlarının yaklaşık %30 daha fazla olması.

Rekor kırıldı!

Şenzen yetkilileri, kaçakçıları genelde 10 veya daha az iPhone ile yakadıklarını, bazen sayının 80’e kadar çıktığını belirtti. Benzer bir hadisede, bir adam 2015 yılında üzerine gizlediği 94 iPhone ile yakalanmıştı. Böylelikle yeni iPhone kaçırma rekoru da kırılmış oldu.

Teknoloji dünyasına dair ilginç haberleri de MediaTrend farkıyla aktarmaya devam edeceğiz. Takipte kalınız…

çindemir kadıniphone
Yorumlar (0)
Yorum Ekle