Çin’deki salgın teknoloji etkinliklerini de etkilemeye başladı

Huawei, yaptığı açıklamada bu yılki geliştirici konferansını Çin’in Wuhan kentinde başlayan virüs salgını nedeniyle ertelemek zorunda kaldığını belirtti.

Çin’deki salgın, teknoloji etkinliklerini de etkilemeye başladı. Bu kapsamda ülkenin önde gelen şirketlerinden Huawei, 2020 yılı geliştirici etkinliğini ileri bir tarihe erteleyeceğini açıkladı. 11-12 Şubat 2020 tarihlerinde Çin’in Shenzhen kentinde yapılması planlanan HDC.Cloud 2020 etkinliği mevcut şartlardan dolayı 27-28 Mart 2020 tarihine ertelendi.

Huawei, etkinliğin ertelenmesiyle ilgili olarak yaptığı resmi açıklamada şunları kaydetti: “Yeni koronavirüs enfeksiyonunun pnömoni salgın durumunun önlenmesi ve kontrolüne dayanarak, tüm katılımcıların sağlığına ve güvenliğine büyük önem veriyoruz.”

HDC.Cloud 2020 etkinliğinin dışında başka etkinliklerin de tarihlerinde değişiklerin gündemde olduğu ifade ediliyor.

Wuhan karantinaya alındı

İnsanlara yılanlardan ya da yarasalardan bulaştığı tahmin edilen koronavirüs salgını nedeniyle Wuhan şehri karantinaya alınmış durumda. Şehirde yaşayan yaklaşık 11 milyon insan karantina altına alındı. Şu ana kadar salgından 17 kişinin hayatını kaybettiği belirtiliyor.

Gelişmeler tedirginlik yaratıyor. Tüm dünyada Çin’den gelen kişilerle ilgili ekstra tedbirler alınıyor. Türkiye’de de söz konusu önlemler artırıldı. Bu kapsamda havaalanlarında termal kameralarla yapılan kontroller sıklaştırıldı.

Teknoloji dünyasına dair öne çıkan gelişmeleri aktarmayı sürdüreceğiz…

HDC.Cloud 2020koronavirüs salgını
Yorumlar (0)
Yorum Ekle