Call of Duty Mobile, kazancı ile dudak uçuklattı

1 Ekim 2019’da Android ve iOS platformları için piyasaya sürülen Call of Duty Mobile, şaşırtmaya devam ediyor. İlk haftasında 100 milyon indirilme barajını geçen birinci şahıs nişancı yapımı, bu sefer de 1 ay içerisinde kendi şirketine kazandırdığı gelir ile herkesi şaşırttı.

Call of Duty Mobile şaşırtmaya devam ediyor

Güvenilir istatistik kaynaklarından birisi olan Sensor Tower, dağıtımcılığını Activision’ın üstlendiği oyunun şimdiye kadar 148 milyon kez indirildiğini açıkladı. Bu sayede Nintendo’nun en özel oyunlarının başında gelen Mario Kart Tour, bu oyun tarafından tarafından geçilmiş oldu.

Buna ek olarak hem Kuzey Amerika’dan hem de Hindistan’dan indirilme sayısına büyük bir destek geldi. Zira Kuzey Amerika’dan alınan rapor, yapımın 23.6 milyon kez daha indirildiğini doğruladı. Hindistan tarafı ise indirilme sayısı adına 16.2 milyonluk bir katkı sağladı.

İndirilme konusunda  PUBG Mobile’dan 87.3 milyon kez, Fortnite’tan ise 113 milyon kez daha fazla tercih edilen Battle Royale türü oyun, ilk 7 gününde 100 milyon kez indirilen ilk mobil oyun oldu. Oyuncuların gözdesi olan aksiyon oyunu, ilk ayında şirketine 53 milyon dolar gelir sağladı.

Bu gelir, Call of Duty Mobile’a ilk 30 gün içerisinde sağlanan verilere bağlı olan (çıkışından itibaren) bir unvan sağladı. İlgili unvan, macera dolu mobil yapımı tüm zamanların en başarılı ikinci oyunu yaptı. Birinci sırada Pokemon GO bulunuyor. İsmi geçen başarılı 2 oyun da şirketini sevindirmeye devam ediyor.

Call of Duty MobileCall of Duty Mobile indirilme sayısıcall of duty mobile kaç kişi indirdicall of duty mobile ne kadar indirildiCall of Duty: Mobile AndroidCall of Duty: Mobile iOS
Yorumlar (0)
Yorum Ekle