Bütçe dostu akıllı saat Xiaomi Mi Watch tanıtıldı

Kare formuyla dikkat çeken Xiaomi Mi Watch tanıtıldı. Çin merkezli şirketin geniş kapsamlı tüketici elektroniği ürün gamının yeni üyesi, yazılımsal özellikleriyle öne çıkıyor.

Akıllı saat seçeneklerine bir yenisi daha eklendi ve Xiaomi Mi Watch lanse edildi. Mi Watch, nispeten uygun fiyatı ve iddialı özellikleri ile dikkat çekti.

1.78 inçlik AMOLED ekranla gelen modelde arayüzde hızlı gezinti için bir çark da mevcut. Samsung ve Apple marka akıllı saatlere benzeyen bu özellikler, ilginç bir füzyon vadediyor.

Akıllı saatte hoparlör ve mikrofon bulunurken, kayışlarının cilde dost materyallerle üretildiğinin altı çiziliyor. Donanımsal detaylarına bakıldığında 4G’li Snapdragon Wear 3100 işlemcisi, 1 GB RAM ve 8 GB dahili depolama alanıyla cihaz ile yüksek performans sunuluyor. NFC, GPS, WiFi ve Bluetooth desteğiyle birlikte modelde 570 mAh kapasiteli pil bulunuyor. Bu pilin 4G açıkken 36 saate varan şarj dayanıklılığı sağladığı belirtiliyor.

Sesli asistanı da var…

Google WearOS işletim sistemine sahip olan akıllı saat, aynı zamanda MIUI arayüzü ve XiaoAI akıllı asistanı ile ön planda. Akıllı asistan, kullanımda pratiklik öncelikli, ancak Türkçe dil desteğine sahip değil. Örneğin İngilizce komutlarla bazı görevleri gerçekleştirebiliyor.

Pilot ülkelerde ön siparişleri alınmaya başlanan model gönderimlerine 11 Kasım itibarıyla başlanacağı bildirildi.

akıllı saatWearOSxiaomi mi watch
Yorumlar (0)
Yorum Ekle