Bu ürünler onlar için…

Bu ürünler onlar için...

Her yıl 18-24 Mart haftası ülkemizde Yaşlılar Haftası olarak kutlanıyor. Biz de bu özel gün için yaşlılarımızın da rahatlıkla kullanabileceği birkaç teknolojik ürünü önermek istedik. Bu ürünler onlar için…

Bu ürünler onlar için…

Teknoloji geliştikçe hayatımız daha da kolaylaşıyor. Eskiden sadece alo demek için kullandığımız cep telefonlarımız ile bugün yüksek kalitede fotoğraflar çekebiliyor, bulunduğumuz ortamlardan canlı yayın yapabiliyor, ofis dışında işlerimizi dışarıdan takip edebiliyor ve navigasyon uygulamaları sayesinde yolumuzu da cep telefonumuzla bulabiliyoruz. Geçmiş zamanda priz yanına bizi bağlayan masaüstü bilgisayarlar artık taşınabilir hale geldi. Sağlığımızın takibini bile bileğimize taktığımız bir cihaza emanet eder olduk. Bunlar gençler için belki oldukça anlaşılır ve kullanışlı ürünler ancak yaşlılarımız için biraz karmaşık olabilir. Biz teknolojinin gelişimine rahatlıkla ayak uydurabiliyoruz ancak onlar güçlük çekebiliyorlar. Biz de bu anlamlı ve önemli haftafa yaşlılarımız için rahatlıkla kullanabileceği birkaç ürün önermek istedik. Bu ürünler onlar için…

Tuşa basmanın rahatlığı

Cep telefonları ilk çıktığında ne kadar kolay kullanılıyordu. İçine yerleştirilen bir kartla sevdiklerimize istediğimiz her yerden alo diyebilmek inanılmaz bir buluştu. Mesaj göndermek ise ayrı bir lükstü. Şimdiki modellere bakınca o zamanlardaki cep telefonlarının oldukça basit bir kullanıma sahip olduklarını görebiliyoruz. Bugün üretilen çoğu telefonun ekranı dokunmatik ve bu yaşlılar için pek de kullanışlı değil. Biz de onların her an her yerden sevdiklerine ulaşabilmeleri için Nokia 3310’u öneriyoruz. 16 MB kapasitesi bulunan cep telefonu 2 megapiksel çözünürlüğünde fotoğraf da çekebiliyor. Telefon, dokunmatik ekran yerine tuşlara basarak kullanıldığından yaşlılarımız için ideal bir ürün olabilir.

Nokia 3310 ürününü satın almak ya da incelemek için bu linke tıklayabilirsiniz.

Kalp atışını takip edebilirsiniz

Bugün giyilebilir teknolojiler oldukça dikkat çekiyor. Bileğimize taktığımız bir cihaz sayesinde cep telefonumuza gelen çağrıları yanıtlayabiliyor, mesajlarımızı görebiliyor ve hatta o gün kaç adım attığımızı bile takip edebiliyoruz. Bu ürünler sağlık bilgilerini takip etmesi açısından yaşlılarımız için ideal olabilir. Örneğin Vestel’in Akıllı Bileklik ürünü oldukça sade bir kullanıma sahip. Ancak bu ürünü kullanabilmek için akıllı bir telefona ihtiyacınız olacak. Akıllı Bileklik’in kalp atış sensörü sayesinde nabızdan kalp atış hızı da ölçülebiliyor. İster manuel ister düzenli aralıklarla otomatik olarak kalp atış hızı takip edilebiliyor. Ayrıca saat bilgileri de ekranda geniş bir şekilde gösterildiği için görme sorunu da yaşamayacaklar.

Vestel Akıllı Bileklik ürününü satın almak ya da incelemek için bu linke tıklayabilirsiniz.

Aynı anda hem yıkama hem kurutma

Günümüzde çamaşır makineleri artık çok daha fazla yeniliği barındırır hale geldi. Bugün çamaşırları yıkadığımız makinemiz kurutma özelliği sayesinde kurutma işlemini de yapabiliyor. Samsung’un Eco Bubble modelindeki çamaşır makinesi yıkama ve kurutma işlemini aynı makinede yapabilen ürünlere güzel bir örnek. Yaşlılarımızın daha az yorulması için iki işlemi aynı anda yapan bu makine ideal bir tercih olabilir. 8 kg yıkama kapasitesine sahip olan bu makine, kırışık önleyici sistem özelliği sayesinde, yıkama ve kurutma sonrası ütüleme işleminde de büyük kolaylık sağlayacaktır.

Samsung Eco Bubble Çamaşır Makinesi ürününü satın almak ya da incelemek için bu linke tıklayabilirsiniz.

Temizlik artık daha rahat

Bu ürünler onlar için demiştik. Son olarak da temizlik aşamasında büyük kolaylık sağlayan dikey elektrik süpürgeleri tavsiye etmek istiyoruz. Yaşlılarımızın eğilmesine gerek kalmayacak bu elektrikli süpürge modellerinden Fakir’in Starky Eco Power’ını tercih edebilirsiniz. Toz torbası gerektirmeyen bu ürün, tutma sapı ve pedallı yer aparatı çıkartıldığında el süpürgesi olarak da kullanılabiliyor.

Fakir Starky Eco Power elektrikli süpürgeyi satın almak ya da incelemek için bu linke tıklayabilirsiniz.

akıllı telefonçamaşır makinesielektrik süpürgesikurutma makinesimanşetyaşlılar haftası
Yorumlar (0)
Yorum Ekle