Bu teknolojiler kadınlar için…

Kadınlar için aksesuar vazgeçilmez bir unsur. Şıklığımızı çeşitli takılarla tamamlamadan kendimizi güne hazır hissetmiyoruz. Renkler, tasarımlar, kumaşlar, kaliteli malzemeler hayatımızın adeta vazgeçilmez bir parçası. Teknolojinin hayatımıza daha fazla adapte olmasıyla birlikte şıklığımızı giyilebilir teknolojilerle tamamlamaya başladık. Akıllı saatlerden, sağlıklı yaşamımızı ölçümleyen akıllı bilekliklere, kulaklıklardan çok fonksiyonlu ürünlere kadar birçok giyilebilir teknoloji artık çok fazla kadın tarafından kullanılmaya başlandı. Peki, kadınlar için en dikkat çekici ürünler hangileri, gelin birlikte bir göz atalım…

Ayaklarınız hiç üşümesin!

Akıllı bir taban keçesi olarak tasarlanan Digitsole, soğuk havalarda ayakları üşüyenler için birebir. Ürünün en çok dikkat çeken özelliği ise etkileşimli, su geçirmez ve ısıtmalı bir yapıya sahip olması. Akıllı taban keçesini aktif hale getirmeniz için ürünü Bluetooth bağlantısı üzerinden telefonunuza bağlamanız yeterli. Android ve iOS işletim sistemine sahip cihazlarla çalışan Digitsole, kışın soğuğunda ayaklarınızı ısıtmanın dışında ayaklarınızın sağlıklı olması için gerekli bilgileri de gözlemlemenize imkan sağlıyor.

Çocuğunuzu akıllı saat ile bulun!

AmbyGear, çocuklara özel tasarlanmış bir akıllı saat olarak dikkat çekiyor. GPS bağlantısı üzerinden iletişim sağlanan bu ürün sayesinde artık çocuğunuzun nerede olduğunu bilmeniz mümkün. Bu akıllı saati koluna takan çocuğunuz aynı zamanda kendini güvende hissetmediği zamanda size yine GPS üzerinden yardım çağrısında bulunabiliyor ve siz de yerini bildiğiniz için anında müdahale edebiliyorsunuz.

Seyahat severlerin akıllı valizi…

Dünyanın ilk akıllı valizi olarak dikkat çeken Bluesmart, akıllı telefonunuza yükleyeceğiniz bir uygulama üzerinden kontrol edilebiliyor. Yanınızdan uzakta olduğunda bulunduğunuz yerden kilitleyebileceğiniz bu akıllı valizin gerçekten de çok akıllı özellikleri var. Örneğin, içindeki dijital terazi ile valizinizin ağırlığını önceden bilebiliyorsunuz. Seyahat esnasında yanınızda taşıdığınız cihazlarınızı 6 kez şarj edebiliyorsunuz. Valizinizi bir yerde unutursanız da paniğe kapılmayın, kendisi sizi bulacaktır.

Telefonunuzu bileğinizden şarj edin!

Şık bir tasarıma sahip olan QBracelet, bir aksesuar olmasının yanı sıra şarj cihazı özelliği de taşıyor. Siyah, beyaz, gri ve altın olmak üzere 4 farklı renk seçeneğine sahip ürün açıldığında bir kelepçe ile karşılaşıyorsunuz. Bu kelepçe, akıllı telefonunuzu şarj etmenize olanak sağlıyor. Şarj durumunu öğrenmek için ise, telefonunuzun ekranına bakmanız yeterli.

Bugün köpeğiniz ne yaramazlık yapmış?

Çalışanların en büyük sıkıntısıdır evde yalnız bıraktıkları evcil arkadaşları… Köpekler için tasarlanan bu giyilebilir teknoloji ürünü FitBark, evcil hayvanınızın gün içindeki aktivitelerini takip edip, size bildirim yapabiliyor. Akıllı telefonunuza kuracağınız bu uygulama ile köpeğinizin gün içinde ne kadar mama yediğini, ne kadar hareket ettiğini ve hatta kaç kere havladığını takip edebiliyorsunuz.

Tırnak değil, mouse!

Giyilebilir teknolojinin ‘yok artık’ dedirttiği ürünlerden biri de NailO adındaki tırnak. Başparmağınıza yapıştırabileceğiniz bu giyilebilir tırnak ile bilgisayar, tablet, akıllı telefon gibi cihazlarınızı rahatlıkla kontrol edebiliyorsunuz. NailO’yu aktif hale getirmek için yapmanız gereken tek şey, Bluetooth ile cihazınız arasında bağlantı kurmak ve sonrasında cihazın yüzeyine 2-3 saniye parmağınızı basılı tutmak…

Sinyal veren kask yaptılar!

Bisiklet kullananlar trafik içinde ekstra dikkatli olmak zorundalar. Sağa sola dönerken etrafı iyice kontrol etmeliler. Bu durumu kolaylaştırmak için LED aydınlatmaya sahip kask üretildi. Lumos adı verilen bu ürün, arkasında bulunan sağ ve sol sinyal lambası göstergeleri ve kaska yerleşik ivmeölçerle çalışan fren ışıkları sayesinde sürücülerin daha emniyetli yol almalarını sağlıyor. Kaskın ön tarafında ise gece sürüşlerinde yolu aydınlatması için beyaz ışık bulunuyor.

Farklı boyutta müzik dinleyin

Kulaklığınızı bileğinizden yönlendirmenize olanak sağlayan Helix Cuff adlı kulaklık, müzik dinlemeyi farklı bir boyuta taşıyor. Kablosuz olma özelliğiyle dikkat çeken kulaklık, Bluetooth aracılığıyla 8 cihazla birden eşleşebiliyor. Helix Cuff’ın üzerindeki tuşlar sayesinde dinlediğiniz şarkıyı çalma, durdurma, ileriye ya da geriye sarma gibi işlemleri kolaylıkla yapabiliyorsunuz. Cihazın üzerinde bulunan mikrofon sayesinde akıllı telefonunuza gelen aramalara yanıt verebilirsiniz.

Ebeveynlerin en büyük yardımcısı…

Akıllı bebek izleme cihazı Sproutling, bebek büyüten ebeveynlerin hayatını kolaylaştıracak. Bebeğinizin ayak bileğine takılan bant şeklindeki izleme cihazı, hem bebeğin kalp ritmini hem de vücut sıcaklığını ölçüyor. Ayrıca gerekli olan durumlarda da size bebeğinizin hareketi ve konumu hakkında da bilgi gönderiyor.

Daha sağlıklı bir yaşam için…

Vücut hareketlerinizi analiz ederek o hareketlere anlam katan bir çalışma kıyafeti olarak tasarlanan Athos, kas çabasını, kas aktivitesini, kalp atış hızını, nefes alma sıklığını, sağ ve sol dengesini, tempoyu ve formunuzu ölçümleyebiliyor. Micro-EMG sensörlere sahip bu egzersiz kıyafeti, Bluetooth bağlantısı ile spor yaparken hangi kasınızı çalıştırdığınızı akıllı telefonunuza iletebiliyor. Spor yapacağınız zaman bu kıyafeti giyerek, performansınızı rahatlıkla görebilirsiniz.

bileklikgiyilebilir teknolojimanşetsaatsağlıkwearable
Yorumlar (0)
Yorum Ekle