Bu otomobil NFT olarak satılacak!

Yeni yüzde yüz elektrikli otomobil markası SKYWELL ile bir ilk daha tüketiciler ile buluşuyor. Marka, ‘Benzersiz  dijital varlık’ NFT ile sınırlı sayıda aracını dijital sanat eserine dönüştürüyor. İşte detaylar…

SKYWELL, ‘Benzersiz  dijital varlık’ NFT ile sınırlı sayıda aracını dijital sanat eserine dönüştürüyor. Türkiye’de bir ilk olarak gerçekleşecek bu işlem ile satışa sunulacak sınırlı sayıdaki SKYWELL ET5’in eşsiz hale gelerek koleksiyon değeri kazanacağı belirtiliyor. Bu sayede durduğu yerde değeri her geçen gün katlanan bir otomobil halini alacağı iddia ediliyor.

SKYWELL Türkiye CEO’su Mahmut Ulubaş, dünyada henüz yeni yeni büyümeye başlayan NFT’yi araçlarımıza entegre ederek sınırlı sayıda aracımızı ‘özel’ ve ‘tek’ hale getiriyoruz. Bu sayede SKYWELL modelleri koleksiyonerlerin garajlarında yerini alacak bir model haline geliyor” şeklinde konuştu.

NFT nedir?

Değişebilen varlıklar olan para birimi, hisse senedi, değerli maden veya bitcoin gibi yeni nesil yatırım araçlarının aksine ‘eşsiz’, değiştirilemez varlıklara NFT adı veriliyor. Her biri benzersiz olan bu (Non Fungable Token) NFT’ler dünyamızda koleksiyon parçası olarak bilinen fiziksel elemanların dijital dünyadaki yansımaları olarak da biliniyor. NFT’ler, özgünlüklerini doğrulamak ve alıcıların mülkiyeti onaylamasına izin vermek için bir blok zincirine (blockchain) kaydedilen benzersiz dijital varlıklara bağlı dijital sertifikalar. Bu özelliğiyle fiziksel veya dijital diğer tüm para birimlerinden veya değer kavramlarından ayrılıyor.

Yorumlar (0)
Yorum Ekle