Bu drone denizin altında da çalışıyor

Yaz dönemi tüm hızıyla yaklaşırken tatile ve dolayısıyla denize yönelik teknolojiler de bir bir günyüzüne çıkıyor. İşte bunlardan biri hobi odaklı sualtı drone’u Gladius. Aygıta dair detaylar dikkat çekici…

Daha çok havada görmeye alışık olduğunuz drone’ların denizde, havuzda hareket kabiliyetine sahip ilginç versiyonları da mevcut. Bunlardan biri de Gladius. Gladius, şimdilik seri üretime geçmiş bir drone değil, fonlama süreci ise başarıyla devam ediyor. Beklenen yatırımı bulmuş durumda ve yaz mevsimine uygun bir drone olarak tüketicilerle buluşmaya hazırlanıyor.

Denizaltını keşfetmek isteyenler için ilginç bir yöntem vaat eden Gladius, iOS ve Android cihazlar üzerinden kontrol edilebiliyor. Ancak akıllı telefonun ayrı bir kumandayla birlikte kullanımı gerekli. Mevcut kamerası ile görüntü kaydediyor, anlık görüntü aktarımı sayesinde suyun altında bir yerlere çarpmasına engel olunmasının gerekiyor oluşu ise önemli detay. Öte yandan bir kabloya bağlı olarak suyun altına indiriliyor, bu sayede kaybolması ya da bağlantı kopması gibi istenmeyen bir durum da mümkün değil.

Toplam 3,5 saat boyunca hareket edip kayıt yapabilen Gladius adlı drone, 500 metre mesafeye kadar kontrol imkanı sunuyor. 100 metre derinliğe inebildiği kaydedilien sualtı drone’u, iki ayrı versiyonuyla 1080p ya da 4K video kaydı gerçekleştirebiliyor, suyun altındaki gizemin gözler önüne çıkarılması için yeni bir yol sunabileceği belirtiliyor. Düşük ışıklı ortamlara uyumlu bir kameraya sahip olduğu da belirtilen detaylar arasında.

Drone modelinin 599 dolardan başlayan fiyatlarla haziran ayından itibaren satışlarına başlanması planlanıyor.

AndroidDronegladiusiOSsualtı droneteknoloji
Yorumlar (0)
Yorum Ekle