Borderlands 3 İnceleme

Gamescom 2019’un en sağlam stantlarından biri olan Borderlands 3, beklentileri karşıladığı kadar, bazı oyuncuları hayal kırıklığına uğrattı. Ancak genel anlamda oyunun eğlencesini sonuna kadar yaşattığından emin olabilirsiniz.

Birçok FPS oyununun kendi tabanı ve ilerlediği spesifik detayları vardır. Borderlands, bu konuda tekil isimlerden biri. Gerek hikayesi, gerekse oynanışı ve çeşitliliği derken oyuncuların sevdiği isimlerden biri olmayı başarmıştır. Borderlands 3, yeni karakterler ve yığınla silahla serinin takipçilerini tatmin edecek dolulukla öne çıkıyor. Hem oynanış kısmında farklı tatlar deneyebiliyorsunuz, hem de atmosfer kısmında ilginç dünyalara adım atıyorsunuz. İlk iki isim gibi Borderlands 3, kendi mizahına sahip. Karakterler arası sohbet kültürü genelde aynı ve bir sonraki cümlenin ne olacağını kestirebiliyorsunuz, ancak diğer tarafta eğlendirmesini de biliyor.

Oyun silahları, tüm temanın yıldızı. Hepsi birbirinden eğlenceli, ilginç modellemelere sahip. Güçleri, mermi çeşitleri derken yığınla silahı tanıma fırsatı yakalıyorsunuz. Roketatardan, radyasyon patlayıcıları, tek vuruşta rakibi yok eden tüfekler ve fazlası. Borderlands 3, ilk isimlerden biraz daha hızlı. En azından aksiyon anlamında kendinizi kolayca dünyaya adapte ediyorsunuz. Kötü adamların çoğunu sünger kıvamı çatır çatır harcıyorsunuz. Bazı boss savaşları inanılmaz kolayken, kimisi bayağı zorlayıcı olabiliyor.

Ortasını bulmak neredeyse imkansız. Önceki sürümlerde olduğu gibi Borderlands 3, çevrimiçi olarak 4 kişiye kadar oynanabilirlik sunuyor. 2’den 4’e kadar yükselen oyuncu sayısında daha çok patlama ve aksiyon yaşıyorsunuz. Ortalık bayağı cümbüşe dönüyor. Kafalardaki en önemli soru olan “parasının hakkını veriyor mu?” kısmı tartışılır. Şöyle ki serinin hayranıysanız, zamanınızı sonuna kadar hak ediyor. Yeni oyuncular için de evreni tanımaya fırsat veriyor. Daha fazla oynadıkça karakter gelişimi yapmak, yepyeni silahlara ulaşmak istiyorsunuz ve farkında olmadan zamanınızın çoğunu oyuna harcıyorsunuz.

Oyunun kendi esprili ve abartılı dünyası, gözünüze batmıyor ve çizimleri de bir o kadar lezzetli görünüyor. Çizgi dizi kıvamına alışmak, yeni oyunculara zor gelebilir. Ancak bir kere alışınca, bu temadan oldukça hoşlanacaksınız. Pastel renklere eşlik eden keskin çizimler, atmosfere çok iyi ayak uyduruyor. Seslendirme kısmı da yeterince tatmin edici ve müzikler de gaza getirici. Şimdiden tatlı patlatmalar, birkaç kere oynayacağınız Borderlands 3 evrenine hoş geldiniz.

 

Borderlands 3incelemeoyunpcPS4xbox one
Yorumlar (0)
Yorum Ekle