Blossom 8 ile çiçeklerin yüzü gülecek

Yaz mevsimi yavaş yavaş geliyor. İklim koşullarındaki değişim de özellikle son günlerde iyiden iyiye hissedilmeye başlandı. Bazen sıcaklar, bazen rüzgar ve yoğun yağmur… En nihayetinde ise bitkilerin memnun olduğu bir dönem söz konusu. Ancak yaz geliyor, özellikle sulama konusunda bahçelerin insanların ilgisini çok daha fazla bekleyeceği aşikar. Peki bu noktada insanlara yardım edebilecek teknolojilerde ne gibi gelişmeler söz konusu? İşte bu soruya karşılık Blossom 8’den bahsetmenin tam zamanı…

Blossom 8, ABD’de sadece 99 dolardan başlayan fiyatlarla satılan bir teknoloji ürünü. Ne işe yarıyor sorusunun yanıtı ise bahçelerdeki sulama sistemlerini ‘akıllı’ hale getirmek şeklinde özetlenebilir.
Havadan sulama sistemleri için kullanılan aygıt, vananın çalışma düzenini belirliyor. Akıllı telefon etkileşimi ile hava durumu ya da bitki örtüsü türüne göre aralıklı olarak sulamayı aktif hale getirmenizi sağlıyor. Ayarları değiştirilebiliyor. Yani titiz kimseler için iyi bir yardımcı olacağa benziyr. İlgi çekici bir otomasyon sağladığı aşikar.

9 bölgeye kadar sulama alanı yönetebilen akıllı sulama kontrolorü Blossom 8’in fiyatının 99 dolar olduğunu belirtelim. Daha geniş alanlarda aktif olarak çalışabilen aygıtlar için fiyatlar 199 dolara kadar çıkıyor. En nihayetinde ise pek de pahalı değil ve ilgi görmesi bekleniyor. ABD satışlarına Mayıs ayında başlanacağı bildirildi.

akıllı sulamaBlossomBlossom 8Blossom 8 fiyatBlossom 8 nedirBlossom 8 özellikler
Yorumlar (0)
Yorum Ekle