Bitcoin şaşırttı

Bitcoin’in market hacmi uzun bir aradan sonra 200 milyar doların üzerine çıktı…

Bitcoin, tekrar yükselişe geçti. Uzun süredir uykuda olan ve sonunda bu uykudan uyanan Bitcoin, ayrıca son iki aydır oldukça dikkat çekici bir yükseliş gerçekleştiriyor. Yükseliş böyle devam ederken market hacmi de 200 milyar doların üzerine çıktı.

Sektörün en büyük ve en popüler kripto parası olan Bitcoin, tam 17 aylık sessizliğine son verdi ve tekrar yükselmeye başladı. Ayrıca 2019 yılının fiyat rekorunu da kıran ünlü kripto para birimi, son haftalarda seviyede işlem görüyor. Coin360’tan alınan bilgilere göre geçtiğimiz günlerde kripto para birimi Bitcoin, 24 saat içerisinde tam yüzde 6’lık büyüme ile pek çok yatırımcının ilgisini tekrar üzerime çekmeyi başardı.

Bundan 5 ya da 6 ay öncesine kadar 3 bin dolar seviyelerine kadar inen Bitcoin, yaklaşık olarak 3 ay önce ise yükselişe geçmeye başladı. Bu yükselişi takip eden son 2 ay öncesine kadar net bir yükseliş kaydetmeye başlayan kripto para birimi, özellikle son günlerde rekor fiyat seviyesine ulaştı. Bitcoin market hacmi de uzun bir aradan sonra 200 milyar doların üzerine çıktı.

Yükselişte 10 bin dolar barajı önemliydi

Bitcoin’in yükselişe başlamasının ardından özellikle 10 bin dolar barajı oldukça önemli bir konumda yer alıyordu. Hatta analisteler eğer bu seviyeyi geçerse daha da yükseleceğini belirtmişti ve tam olarak da böyle oldu.

 

Bitcoinbitcoin market
Yorumlar (0)
Yorum Ekle