Bill Gates’ten kod yazmayı öğrenmek isteyenlere ücretsiz web sitesi tavsiyeleri

Tamamı ücretsiz olan web siteleri, günümüzdeki önemin yanı sıra gelecekte daha fazla çeşitlilik kazanacağına inanılan mesleklere kapı aralıyor…

Evde geçirilen zamana verimlilik katmak son dönemin revaçtaki konu başlıklarından. Bu kapsamda blog paylaşımında bulunan Microsoft kurucu ortağı Bill Gates, Khan Academy ve Code.org’u sevdiğini belirterek her ikisini de kod eğitim sitesi arayışında olanlara tavsiye etti.

“Program yazmayı öğrenmek, zihninizi esnetiyor ve daha iyi düşünmenize yardımcı oluyor” diyen Gates, blog yazısını şöyle sürdürdü: “Program yazmak, yararlı olduğunu düşündüğüm konular hakkında bir düşünme yolu yaratıyor.”

Tamamı ücretsiz olan web siteleri, günümüzde taşıdığı önemin yanı sıra gelecekte daha fazla çeşitlilik kazanacağına inanılan mesleklere kapı aralıyor. İşte o iki siteye yakından bakıyoruz…

Khan Academy

Bu kursta, metin ve resimlerle nasıl web sayfası yapılacağı öğrenilebiliyor. Ayrıca JavaScript’ten web sayfalarını etkileşimli hale getirmeye kadar birçok detay hakkında ayrıntılı bilgiler sunuluyor.

Code.org

Code.org, bilgisayar bilimine kısa ama dolu dolu bir giriş vadediyor. Mükemmel bir ‘başlangıç ​​kursu’ olduğu belirtiliyor. Matematiksel kavramların da öğrenildiği site, tamamen ücretsiz.

Gates, 2004’te yaptığı bir konuşmada “Kişisel bilgisayarların şimdiye kadar yarattığımız en güçlendirici araç haline geldiğini söylemenin adil olduğunu düşünüyorum” diyerek onların iletişim ve yaratıcılık araçları olduğunu, üstelik kullanıcılar tarafından şekillendirilebildiğini kaydetmişti.

Khan Academy
Yorumlar (0)
Yorum Ekle