Battlefield 2042 için ‘çılgın bir’ battle royale modu tasarlandı

19 Kasım 2021’de çıkışını gerçekleştiren Battlefield 2042 için bir geliştirici, 100 oyuncunun aynı anda savaşabileceği Battle Royale modu oluşturdu.

Battlefield 2042 ile ilgili sıra dışı gelişmeler kervanı başladı! Oyun geliştiricisi olduğu kaydedilen u/chbmg rumuzuna sahip Reddit kullanıcısı, Warfield 100 ismini verdiği yeni bir mod tanıttı.

Tahmin edeceğiniz gibi 2046 yılında geçen Battlefield 2042’nin yeni battle royale modu Warfield 100, tıpki diğer benzer oyunlar gibi en alt ekipman ve sağ kalan oyuncuların birbirine yaklaşmasını esas alan ‘daralan harita’ özelliği ile geliyor. Harita içinde kalarak bolca ganimet topluyor ve rakipleri alt etmeye çalışıyorsunuz. Fortnite ve diğerleri gibi…

Geniş alanlara doğru sonsuza kadar kaçış yasak. Eğer bunu denerseniz bilgisayar tarafından öldürülüyorsunuz. Neyse ki öldürülen oyuncular yeniden dönebiliyor, bir hapishanede yeniden canlanıp kaçmaya çalışıyor ve oyuna kaldığınız yerden devam ediyorsunuz… Keyifli olacağına şüphe yok.

Yapımla ilgili birbirinden ilginç modların PC platformu için gelmeye devam etmesi bekleniyor.

Öte yandan fps türündeki Battlefield 2042’ye dair sunucu tarafında yaşanan sorunların ardından genel itibarıyla hava daha ılımlı bir hal almışa benziyor. Zira oyuncuların yapımı benimsediği ve beğenilerini dile getirdikleri paylaşımların arttığı görülüyor.

Battlefield 2042
Yorumlar (0)
Yorum Ekle