Asus Zenfone 5z için Android 9 Pie yolda

Asus Zenfone 5z, işletim sistemi tarafında kısa süre sonra Android 9 Pie ile güncellenebilir. İşte detaylar…

Google’ın en güncel mobil işletim sistemi versiyonu olan Android 9 Pie’ı geçtiğimiz dönemde duyurmasının ardından tüm dünyadaki cihaz sahipleri aynı soruyu sormaya başladı: Telefonum ne zaman güncelleme alacak? Bu yöndeki ilk yanıtlar, pek de kısa olmayan bir süre önce Google Pixel telefonları için verilmeye başlandı.

Beklenti ise Android 9 Pie güncellemesinin daha fazla cihaz için kullanımda olması yönünde. İşte bu noktada Asus’un dikkat çeken modellerinden birine Android 9 Pie güncellemesinin çok kısa süre içerisinde gelebileceği ortaya çıktı.

Tayvan merkezli şirketin Zenfone 5z modelinin Android 9 Pie ile birlikte çalıştırıldığı bazı Geekbench skoları gündeme geldi. Buradan yola çıkıldığında söz konusu akıllı telefon, Asus geliştiricilerinden oluşan bir ekip tarafından Android 9 Pie ile birlikte test ediliyor.

Elbette genel kullanıma sunmadan önce yapılması gereken incelemeler eşliğinde. Yani Android 9 Pie, Asus Zenfone 5z için kısa süre sonra yayınlanabilir.

Üst segmentte konumlanıyor…

Asus Zenfone 5z büyük ekranıyla öne çıkan bir model. 6.2 inç ekranlı cihazda Snapdragon 845 işlemcisi kullanılıyor. 4-6 ve 8 GB RAM alternatifleri sunan 5z, dahili depolama tarafında da 256 GB’ye kadar seçeneklerle geliyor. 12 + 8 MP çift arka kamerası ve 8 MP ön kamerasıyla iddialı bir fotoğraf deneyimi vaat ettiğini de belirtelim.

Android 9 PieAsus Zenfone 5zgüncellemeyazılım
Yorumlar (0)
Yorum Ekle