Asus Xtion 2 duyuruldu

Tayvan merkezli tüketici elektroniği şirketi Asus, hareket algılama teknolojisi ve yazılım geliştiriciler için tasarlanan kamera modeli Xtion 2’yi lanse etti. Intel RealSense teknolojisinin kullanıldığı kamera, ilgi çekici detaylara sahip…

Asus’un ikinci nesil Xtion kamerası, öncülüne göre daha kompakt bir yapıda geliyor. 11 cm x 3,5 cm x 3,5 cm ölçülerinde. Düşük güç tüketimi için USB 3.0 portu bulunan kamera, bunun haricinde herhangi bir arabirim sunmuyor.

30fps hızında hassas ve ölçeklendirilebilir 640 x 480 piksel çözünürlüklü görüntü sağlayabilen kamera, geliştiricilere yazılımın hazırlanması aşamalarında önemli ölçüde kolaylık sağlıyor.

Yüksek RGB çözünürlüğüne sahip olan Asus’un kamerasının iddialı olduğu tek alan oyun geliştirme süreçleri de değil. Oyun endüstrisi için iyi bir seçenek olmasının yanı sıra Xtion 2’nin sağlık, eğitim ve eğlence sektörlerinde de kullanılabileceği belirtiliyor…

Intel RealSense teknolojisi

Intel RealSense teknolojisi ile birlikte görüntüleri çokboyutlu olarak algılayarak taramaya imkan tanıyan model, farkı işletim sistemleriyle de uyum içinde çalışıyor.

Windows dışında Linux ve Android desteği de mevcut. Ayrıca OpenNI2.2 desteğine de sahip. Son derece ‘geliştirici dostu’ özelliklerle gelen Asus Xtion 2 için belirlenen fiyat etiketi ise ABD için 270 dolar seviyesinde.

Teknoloji dünyasına dair öne çıkan ürün ve hizmetleri ele almaya devam edeceğiz. Takipte kalınız…

AsusAsus Xtion 2Asus Xtion 2 fiyatAsus Xtion 2 nedirAsus Xtion 2 özelliklerkameravr
Yorumlar (0)
Yorum Ekle