Apple’ın Ekim etkinliğinden beklenenler: M1X MacBook Pro, AirPods 3 ve daha fazlası

Apple’ın Eylül etkinliğinde iPhone 13, yeni bir giriş seviyesi iPad ve tamamen yeni bir iPad mini tanıtılmıştı. Apple’ın 2021’in geri kalanı için hala tanıtacağı ürünler var ve bu duyuruları yapmak için resmi olarak 18 Ekim’de bir etkinlik düzenlenecek.

Apple’ın son düzenlediği etkinliklerin tümü gibi, bu etkinlik de devam eden COVID-19 pandemisi nedeniyle tamamen online olarak gerçekleştirilecek. 18 Ekim etkinliği Apple’ın web sitesinden, YouTube kanalından ve iPhone, iPad, Mac ve Apple TV’deki Apple TV uygulaması aracılığıyla canlı olarak takip edilebilecek.

M1X Macbook Pro

Apple’ın “M1X” olarak adlandırılan bir işlemci tarafından desteklenen yeni 14 inç ve 16 inç MacBook Pro modelleri üzerinde çalıştığı söyleniyor. Yeni 14 inç ve 16 inç MacBook Pro’ların mini-LED ekran teknolojisini kullanması bekleniyor. Apple, bu yılın başlarında duyurduğu 12.9 inç iPad Pro’da mini’de LED teknolojisi ilk kez kullanılmıştı.

Mac mini Pro

Raporlara ve söylentilere göre, Apple’ın üzerinde çalıştığı tek güncelleme yeni MacBook Pro’lar üzerinde değil. Bloomberg’in haberine göre yeni Mac mini, M1X MacBook Pro ile aynı teknik özelliklere sahip olacak.

macOS Monterey çıkış tarihi

Apple geçen ay iOS 15, iPadOS 15 ve watchOS 8’i yayınlamışken, hala macOS Monterey’in çıkmasını bekliyoruz. Apple’ın bu etkinlikte yeni Mac’lerinin yanı sıra macOS Monterey’in çıkış tarihini de resmi olarak duyuracağı düşünülüyor.

AirPods 3

AirPods 3 bir yıldan uzun süredir konuşuluyordu ve artık nihayet bu sonbaharda duyurulmasını bekliyoruz. AirPods 3’ün AirPods Pro’ya benzer bir tasarıma sahip olması bekleniyor. Farklı olarak ise daha kısa gövdeli ve daha yuvarlak bir kulak tasarımı olacağı düşünülen airPods 3’ün değiştirilebilir kulak uçları olmayacak.

Yorumlar (0)
Yorum Ekle