Apple yenilikçi erişilebilirlik özelliklerinin önizlemesini sundu

Apple donanım, yazılım ve yapay öğrenme teknolojisinin gücünü bir araya getiren yenilikçi erişilebilirlik özelliklerinin önizlemesini sunuyor.

Apple, engelleri olan kullanıcılara yön bulmanın, bağlantı kurmanın ve Apple ürünlerinden en iyi şekilde yararlanmanın yeni yollarını sağlayan yenilikçi yazılım özelliklerinin önizlemesini sundu. Bu güçlü güncellemeler şirketin geliştirdiği en yeni teknolojileri bir araya getirerek kullanıcıları benzersiz ve özelleştirilebilir araçlarla buluşturuyor ve Apple’ın herkesin işine yarayan ürünler geliştirme konusunda uzun süredir sergilediği kararlılığı temel alıyor.

Donanım, yazılım ve yapay öğrenme teknolojisinde elde edilen gelişmeler sayesinde, görme engeli veya görme bozukluğu olan kişiler iPhone ve iPad’lerindeki Kapı Algılama özelliğini kullanarak hedeflerine kalan son birkaç metrede yönlerini bulabiliyor. Sesle Denetim ve Anahtarla Denetim gibi yardımcı özelliklerden yararlanabilecek, fiziksel ve motor engelleri olan kullanıcılar Apple Watch Yansıtma özelliğiyle Apple Watch’larını tamamen iPhone’larından kontrol edebiliyor. İşitme engeli veya işitme bozukluğu olan kullanıcılar ise iPhone, iPad ve Mac’te Canlı Alt Yazı özelliğinden yararlanabiliyor. Apple ayrıca sektör lideri ekran okuyucusu VoiceOver için sunduğu desteği 20’den fazla yeni dil ve bölge ile genişletiyor. Bu özellikler bu yılın ilerleyen günlerinde tüm Apple platformlarında yapılacak yazılım güncellemeleriyle kullanıma sunulacak.

“Apple erişilebilirliği işimizin her alanında yerleşik hale getiriyor. Herkes için en iyi ürün ve hizmetleri tasarlama konusunda kararlıyız.” açıklamasını yapan Apple’ın Erişilebilirlik Politikası ve Girişimlerinden Sorumlu Kıdemli Direktörü Sarah Herrlinger sözlerini şöyle sürdürdü: “Kullanıcılara ürünlerimizi ihtiyaçlarına ve hayatlarına en uygun şekillerde kullanmaları için daha fazla seçenek sunmak amacıyla, inovasyonu ve Apple’da çalışan tüm ekiplerin yaratıcılığını bir araya getiren bu yeni özellikleri sunmanın heyecanını yaşıyoruz.”
Yorumlar (0)
Yorum Ekle