Apple bu kez de kablosuz şarj şirketi satın aldı

‘Kablosuz bir gelecek’, mobil cihaz geliştiren birçok teknoloji şirketi açısından şu anki öne çıkan hedeflerden. Kulaklıklar, kablosuz şarj gibi popülaritesi artan trendlerin bu konunun ilk emareleri olduğuna da şüphe yok. Apple, son yıllarda artan kablosuz teknoloji hamleleriyle dikkat çekiyor ve beklenildiği üzere hız kesmiyor; önde gelen şirket, bu kez de Yeni Zelanda merkezli kablosuz şarj teknolojileri markası PowerbyProxi‘yi bünyesine kattı.

Stuff.co.nz web sitesi kaynaklı bilgiye göre Apple, söz konusu şirketi açıklanmayan bir rakam karşılığında satın aldı. Auckland Üniversitesi’nden girişimci Fady Mishriki tarafından 2007’de kurulan şirket; robot, drone’lar ve tıbbi ekipman gibi daha büyük cihazlara kablosuz güç aktarımına izin veren Qi uyumlu modüller konusunda çalışıyor.

Apple, söz konusu satın alımı doğrularken, yapılan açıklamada bunun, ‘Apple’ın kablosuz bir gelecek yaratmak için sürdürdüğü çalışmalara önemli katkı sağlayacağı’ kaydedildi.

Apple, geçtiğimiz Eylül ayında tanıttığı iPhone 8, iPhone X ve yeni akıllı saat serisinde kablosuz şarj vizyonuna dair önemli emareler sergilemişti. Kablosuz AirPods kulaklıklar, yine kablosuz şarj imkanı sunan ve önümüzdeki aylarda satışa sunulması beklenen Apple AirPower da önemli ürünler olarak dikkat çekiyordu.

PowerbyProxi ile Apple adına kablosuz gelecek odağındaki teknolojik geliştirmelerin daha da hızlanması olası görünüyor.
Gündeme dair öne çıkan detayları aktarmaya devam edeceğiz…

AirPodsAppleApple AirPoweriphone 8iphone xkablosuz şarjPowerbyProxi
Yorumlar (0)
Yorum Ekle