Apple, iPod Nano ve Shuffle satışlarını kendi platformunda durdurdu

Apple uzunca bir süredir devam ettirdiği iPod ailesine mensup Nano ve Shuffle modellerini sessizce sitesinden kaldırdı. Böylellikle 2014’te satıştan kaldırılan ikonik iPod’tan sonra Nano ve Shuffle modellerine de son verildi.

iPod efsanesinin tek ayakta kalan modeli iPod touch’larda da fiyat değişikliğe gidildi. 32 GB iPod Touch modeli ABD’de 199 dolar olurken, 128 GB iPod Touch 299 dolardan satışa sunuluyor. 16 ve 64 GB’lık modeller ise yine online alışverişte kaldırıldı.

Apple, yeni Nano ve Shuffle lanse eder mi sorularına da böylelikle yüksek oranda doğru çıkabilir bir yanıt verilmiş oldu. Bu yöndeki ihtimaller oldukça düşük…

Apple iPod Nano’ya yönelik son güncellemesini 2012 yılında, Shuffle’a yönelik son güncellemesini ise 2010 yılında yapmıştı. Her iki cihazın da ilk modelleri 2005 yılında kullanıcılarla buluşmuştu. Apple iPod satışlarına yönelik son veriyi 2014 yılında paylaştı. O yıldan itibaren iPod satışları ‘diğer ürünler’ kategorisinde anılmaya başlandı. Apple, iPod satışlarında zirveyi 2008 yılında 54.8 milyon adet satarak gördü.

iPod Nano ve Shuffle her ne kadar online mağazadan kaldırılmış olsa da. Bazı Apple Store’larda ve teknoloji mağazalarından satın almak hala mümkün. Eğer ‘yıllar sonra değerlenir bunlar’ diyorsanız satın almak için acele etmenizde fayda var.

Teknoloji dünyasına dair öne çıkan gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz…

Appleapple ipodapple ipod nanoapple ipod shuffleapple ipod touch
Yorumlar (0)
Yorum Ekle