Apple, ‘İnanılmaz Hikayeler’ dizisi için bölüm başına 5 milyon dolar ayırdı

İlk olarak Apple’ın akıllı telefonları veya işletim sistemi güncellemeleri haricinde sürpriz bir konuyla kamuoyunun dikkatini üzerine topladığını belirtmemiz gerekiyor. Teknoloji şirketi, adeta paranın olduğu her yerde ve şüphesiz bu anlamda dikkat çeken konuların başında online multimedya platfromları geliyor.

Netflix, Hulu, HBO gibi orijinal içerik üreten platformların her biri milyarlarca dolarlık prodüksiyonlara imza atarak on milyonlarca kullanıcıya hitap ediyorlar. Apple, sahip olduğu iTunes platformunu daha da galiştirerek bu alandaki potansiyelini artırmak, dolayısıyla daha fazla gelir elde etmek istiyor.

İşte bu amaçla atılacak adımlardan biri 80’li yıllardaki korku hikayelerinden ilham alacak olan ‘Amazing Stories‘ (İnanılmaz Hikayeler) adlı dizi. 10 bölümden oluşacak serinin Apple için bölüm başına 5 milyon dolara malolacağı açıklandı. Seri 2018 boyunca yayınlanacak ve toplam 50 milyon dolarlık bütçesi de son derece iddialı yapımlara işaret ediyor.

Apple, kendi original içerikleri için 1 milyar dolar bütçe ayırdı. Şirketin yüksek profilli gelirlerini ‘ölçülü’ şekilde kullanmaya karar verdiği anlaşılıyor. Öne çıkan nokta ise herhangi bir borç olmaksızın bütçe ayrılacak olması…

Game of Thrones gibi mega-pahalı yapımlar üreten HBO’nun yanı sıra büyük bir borçlar dengesi üzerine adımlar atan Netflix, 2018 için 7 milyar dolara yakın bütçe belirlemiş durumda. Şirketin 2017 harcamaları da 6 milyar dolar seviyesindeydi.

En nihayetinde ise yayın platformlarının amansız rekabeti, tüketicilerin karşısına çok daha keyifli yapımlar halinde çıkmaya devam edecek.

Dijital dünyaya dair öne çıkan gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz…

Amazing StoriesAppleGame of ThroneshbohuluiTunesnetflix
Yorumlar (0)
Yorum Ekle