Apple, ABD’de yeni bir yerleşke daha inşa ediyor

Teknoloji şirketi Apple, ABD’nin Austin şehrine yeni bir yerleşke daha inşa ediyor. İşte detaylar…

 1 trilyon doları bulan değeriyle dünyanın en güçlü şirketlerinden biri olan Apple’ın ABD’nin Teksas eyaletindeki Austin şehrinde 1 milyar dolarlık yatırımla yeni bir yerleşke daha inşa edeceği açıklandı. Halihazırda şehirde 6 bin 200 kişinin görev aldığı bir yerleşkesi bulunan teknoloji şirketi, ikinci yerleşkede 5 bin kişiye daha istihdam sağlayacak.

Mevcut Austin yerleşkesinin yakınında (1,5 km mesafede) kurulacağı kaydedilen yerleşkede yüzde 100 yenilenebilir enerji kullanılacağı, geniş açık alanların bulunacağı ve mühendislik, Ar-Ge, operasyon, finans, satış gibi birimlerde çalışmalar yürütüleceği bildirildi.

“Yeni iş imkanları sunduğumuz için gururluyuz”

Apple CEO’su Tim Cook konuya dair yaptığı açıklamada Austin şehriyle 25 senedir devam eden birlikteliklerini güçlendirdikleri için mutlu olduklarına işaret ederek ABD’nin farklı bölgelerinde yeni iş imkanları sundukları için de gurur duyduklarını sözlerine ekledi.

Kapsam genişliyor…

Öte yandan Apple’ın ABD’de istihdam artırıcı faaliyetlerine hız kazandıracağı bilgisi aktarıldı. Buna göre şirketin 2023 yılına kadar Seattle, San Diego ve Culver City’de yeni ofisler açacağı, Pittsburgh, New York ve Colorado’daki operasyonlarını genişleteceği ifade ediliyor.

2018 yılı itibarıyla 90 binden fazla çalışana sahip olan Apple’ın bu yöndeki kapsamı daha da artırmak istediği anlaşılıyor.

AppleAustintim cookyerleşke
Yorumlar (0)
Yorum Ekle