Android TV’lerde Başlatıcılara (Launcher) Örnekler

      Android Launcher’lar akıllı TV ya da üzerinde android işletim sistemi bulunan TV kutularında çalışan, cihazın ana ekranında uygulamaların kolayca açılmasını sağlayan, özelleştirilmiş menülerden oluşan arayüzlere sahip uygulamalardır.  Android tabanlı Akıllı TV’lerde veya Android TV kutularında başlangıçta gelen başlatıcıları değiştirmeye izin verilir. Farklı menüleri, yazı tipleri ve diğer seçeneklerin olduğu yeni başlatıcıları indirip kullanmak oldukça kolaydır. Bu haftaki ” Android TV’lerde Başlatıcılara (Launhcer) Örnekler ” başlıklı yazımda, Android TV kutularında ya da yerleşik olarak Android işletim sistemini kullanılan Akıllı TV’lerde kullanılabilecek başlatıcılara ( Launcher) örnekler vereceğim.

ATV Launcher

      Android TV kutuları farklı uygulamaları kullanarak; film, TV show, haber, spor etkinlikleri ve canlı TV yayınlarını izlemeyi kolaylaştırıyor. Android TV’lerde Başlatıcılara (Launhcer) Örnekler

      ATV Launcher da Android TV ortamları için başlatıcıların arasında ilk sıralarında geliyor. ATV Launcher’ın özelliklerini sıralayarak devam edelim.

  • Akıllı televizyonlarda, Android TV kutularında veya tablette özelleştirilebilir başlatıcı olarak kullanılabiliyor.
  • Geri plan renklerini değiştirmeye, resimleri ayarlanmasına ve yeni arka plan yüklemeye izin veriyor.
  • En sevilen uygulamalar için widget oluşturulmasına izin vererek kolay erişime olanak sağlıyor.
  • Düzenli olarak kullanılmayan ancak yine de saklamak istenilen uygulamaların gizlenebilmesini sağlıyor.
  • Ekran düzenlemesini basitleştirerek kolay ve hızlı hale getiriyor.

HALauncher

      HALauncher sezgisel ve modern kullanıcı arayüzüne sahip olan en iyi Android TV başlatıcılarından biri olarak öne çıkıyor. Bu uygulamanın en sevilen yanlarının başında, kullanıcı deneyimini daha iyi hale getirmek için herhangi bir reklam göstermemesi geliyor.

      HALauncher, Android TV’yi yavaşlatmaması, gerek Android akıllı televizyon ve gerekse de Android TV kutularına destek vermesi açısından tercih ediliyor.

Taotlus

      Taotlus, diğer Android TV başlatıcılarından farklı olarak akıcı bir arayüze sahip olmamasına rağmen,  Android TV’deki deneyiminizi geliştirebilecek kullanışlı bir işlevsellik sunuyor.

      Uygulama; ” En Son Kullanılan” , ” Ad ” ve ” Son Açılan” parametrelerine göre sıralamaya olanak sağlıyor. Ayrıca, belirli uygulamaları başlatıcıdan gizleyebiliyorsunuz. Simgelerin boyutlarını değiştirip herhangi bir uygulamanın bilgilerine hızlı bir şekilde erişebiliyorsunuz.  Basit bir Android TV Launcher isteyenlerin için Taotlus uygulamasının oldukça başarılı olduğunu söyleyebilirim.

Sideload Launcher

      Android TV kutularında ya da Akıllı TV’lerde görsellik açısından oldukça iyi olan SideLoad kullanıcılar tarafından sırf bu özelliğinden dolayı bile tercih ediliyor. Android TV’lerde üçüncü taraf kaynaklardan yüklenen uygulamalar, standart uygulama penceresinde gösterilmediğinden yüklenmiş uygulamalara kolayca erişmek için SideLoad Launcher oldukça işe yarıyor.  Bu uygulama ile cihaza yüklenmiş bütün uygulamaları kolayca bulup çalıştırabiliyorsunuz.

       Twitter takip için @salihertugrul      YouTube kanalım 

akıllı tv uygulamalarıandroid akıllı televizyonandroid akıllı tv uygulamalarıandroid launcherAndroid TVandroid tv başlatıcılarandroid tv boxandroid tv box uygulamalarıandroid tv launcherAndroid TV'lerde Başlatıcılara (Launhcer) Örneklerandroidtv başlatıcılarandroidtv launcheratv launcheren popüler android tv uygulamalarıHALaunchermanşetpopüler akıllı tv uygulamalarıpopüler tv box uygulamalarıSideload Launchertaotlus
Yorumlar (0)
Yorum Ekle