Android için Opera’ya kripto para cüzdanı özelliği geldi

Kripto para yatırımcılarını sevindiren bir gelişme olarak Android için Opera internet tarayıcısı uygulamasına, Ethereum desteği ile birlilkte kripto para cüzdanı özelliği geldi. İşte detaylar…

Kripto paralar son yıllarda teknoloji şirketleri açısından öne çıkan geliştirme alanlarından birini oluşturuyor. Fiyatı 3000 dolar sınırlarına kadar gerileyen Bitcoin her ne kadar bu alandaki popülariteyi olumsuz yönde etkilese de genel tablo olarak ele alındığında kripto paraların çeşitli yönleriyle cezbediciliklerini korudukları görülüyor. Bu yöndeki eğilime dair geliştirmeler sunan yazılım platformları arasında Opera da dahil oldu. Popüler internet tarayıcısı hizmeti, Android işletim sistemi için sunulan mobil uygulamasında artık kripto para cüzdanı özelliği de sunacak.

Kripto para dünyasında heyecan yaratan gelişmenin finans dünyasının merkezi maiyetindeki Londra’da düzenlenen bir Blockchain etkinliği sırasında duyurulduğunu belirtelim.

Gelen yeni kripto cüzdanı özelliği ilk etapta bir diğer tanınmış kripto para türü olan Ethereum desteğiyle gelecek.

İlgili özellikle birlikte Opera kullanıcıları, Ethereum’larına daha hızlı şekilde ulaşabilecek. Ayrıca Android uygulaması, kullanıcılarına Ethereum satın alma imkanı da sunacak. İnternet tarayıcısı içindeki mağazada küçük ölçekte Ethereum satın alınabilecek.

Testlerine geçtiğimiz aylarda başlayanan kripto para cüzdanı özelliğinin kripto para yatırımcılarının ilgisini çekmesi bekleniyor. Elbette Google Chrome ve Mozilla’yla rekabette Opera’ya artı puan kazandırması da.

Gelişmeleri aktarmayı sürdüreceğiz…

Android için OperachromeKripto paralaropera
Yorumlar (0)
Yorum Ekle