Akıllı çocuk saati TCL MoveTime MT42, güvenlik özellikleri ile öne çıkıyor

Akıllı çocuk saati TCL MoveTime MT42, güvenlik özellikleri ile öne çıkıyor

Akıllı saat denilince akla genellikle yetişkinlerin sağlık ve fitness için kullandığı giyilebilir teknolojiler geliyor. Ancak son yıllarda çocuklar için de üretilen akıllı saat kategorisinde pek çok yenilikçi ürün var. Çocuklar için sunulan akıllı saatler sağlık, fitness gibi özelliklerin dışında ebeveyn kontrol özellikleri gibi güvenlik odaklı çözümlere odaklanıyor. Bu güz döneminde okulların yüz yüze eğitime geçmesi ile birlikte ebeveynleri çocuklarının güvenliği konusunda pandeminin de devam etmesi nedeniyle eskisine göre daha fazla telaş sardığını düşündüğümüzde akıllı saatlerin bu noktada daha önemli bir ihtiyaç olduğunu söyleyebiliriz. Ayrıca eğitici oyunlardan arama bağlantılarına çocukların günlük hayatlarına konfor ve eğlence katan özellikler de bu kategoride geliştirilen ürünlerde öne çıkıyor. Bununla birlikte bazı temel özellikler akıllı saatlerle birlikte çocukların aileleri olan iletişimlerine kolaylık getiriyor. Karşılıklı arama ve mesajlaşma, acil durum araması yapma, güvenli alan belirleme, anlık olarak takip gibi birçok çocuk akıllı saatinde mevcut olan özelliklerle ailelerin çocuklarından okul gibi nedenlerle ayrı kaldığı durumlarda içlerinin rahat etmesini sağlıyor. Piyasada çocuklar için sunulan çok fazla akıllı saat var. Bu yazımda kategorinin en yenilikçi ürünlerden olan TCL MoveTime MT42 Familywatch 2’nin genel özelliklerine baktım. Bir önceki modele göre pil ömrü artırılan akıllı saat, tasarım detayları ile güvenlik ve iletişim özellikleri anne babaların işlerini kolaylaştıracak bir ürün.

Güvenlik özellikleri ile fark yaratıyor
TCL MoveTime MT42, öncelikle güvenlik özellikleri ile öne çıkan bir ürün. Nano SIM kart yuvasına sahip cihaza bir sim kart takarak bu özellikleri kullanmaya başlayabiliyorsunuz. Saatin güvenlik özelliklerini kullanabilmek için telefonunuza TCL Connect uygulamasını yüklemeniz ve saat ile eşleştirmeniz yeterli olacak. Uygulamayı hem iOS hem Android uygulama marketlerinden ücretsiz olarak edinebiliyorsunuz. Cihazın tercih edilme nedenleri arasından belki de en önemli özelliği GPS desteği. Bu özellik sayesinde çocuğunuzun nerede olduğunu gerçek zamanlı olarak takip edebiliyorsunuz. Saat ayrıca konum geçmişini de kaydediyor. Bu da detaycı ebeveynlerin dikkatini çekecek bir özellik bence. Bir diğer önemli özellik ise güvenli bölge oluşturma. Çocuğunuz belirlediğiniz güvenli bölgenin dışına çıkınca telefonunuza bildirim gelerek sizi uyarıyor.

Gelelim iletişim yeteneklerine
4.5G üzerinden sesli aramalar yapabildiğiniz saatin üzerinde bir mikrofon ve hoparlör mevcut. Bu sayede ekranın üzerindeki kamera yoluyla çocuğunuzu görüntülü olarak arayabildiğiniz gibi, aramalarda sürekli olarak çocuğunuz sesini duyabiliyorsunuz. Aci durumlar için ise SOS acil durum çağrı düğmesi var. Tüm bu özellikler sayesinde çocuğunuzla iletişimde asla kopukluk olmuyor. Ayrıca iletişime eğlence katan detaylar da var. Ebeveynler saat üzerinden eğlenceli çıkartmalar kullanarak çocukları ile mesajlaşabiliyorlar.
Bu güçlü özellikleri okuyunca aklınıza pil ömrü gelecektir. Pil kapasitesi selefine göre yüzde 40 artırılarak 850mAh’e ulaşmış durumda. Bu da tüm özellikleriyle 2 güne kadar çalışma süresi sağlıyor. Pili bittiğinde ise microUSB yuvasından bağlayarak 2 saat içinde tam kapasite şarj olabiliyor.

Mavi ve Sakura Pembe gibi 2 farklı renk kombinasyonu seçeneğiyle gelen cihazın tasarımı çocukların ilgisini çekecek küçük detaylara sahip. 1.54 inç büyüklüğündeki ekranı daha geniş görüntü sağlayacak ölçüde tasarlanmış. Ara yüzü ise tamamen çocukların rahatlıkla kullanabilmeleri için renkli ve dokunmatik ekranda özel tasarlanmış Kids UI tasarımı ile geliyor. Çocuklar ayrıca renkli duvar kağıtları ile ekranı kişiselleştirebiliyorlar. Suya karşı dayanıklılık özellikleri ile öne çıkan saatin kayışı da son derece rahat ve kullanışlı. TCL MoveTime MT42 akıllı çocuk saatini piyasada 1599 TL fiyatla bulabiliyorsunuz.

manşetTCL MoveTime MT42
Yorumlar (0)
Yorum Ekle