AirPower Alternatifi Kablosuz Şarj Cihazı Zens Liverty

AirPower alternatifi olarak görülen cihaz bir türlü raflarda göremediğimiz Apple ürünün birçok özelliğini başarılı bir şekilde yerine getiriyor.

Apple tarafından üretimi planlanıp başarısız olan kablosuz sarj cihazı AirPower’ın yapamadıklarını yapan Zens Liberty isimli cihaz tanıtıldı. AirPower alternatifi olarak görülen cihaz bir türlü raflarda göremediğimiz Apple ürünün birçok özelliğini başarılı bir şekilde yerine getiriyor. Apple tarafından uzun bir süre çalışmaları süren ve gündemde kalan AirPower kablosuz şarj cihazı aşırı ısınma nedeni ile iptal edilmişti.

AirPower yerine Zens Liberty

Apple’ın üretmeyi planladığı AirPower cihazında aynı anda 3 cihazı kablosuz şarj edilebilmesini sağlamak için 24 bobin bulunuyordu. Yenilikçi konsepti ile AirPower’ın istediğiniz yerine üç farklı cihaz koyarak şarj edilebilecekti. 24 bobinden oluşan yapısı nedeniyle cihaz aşırı ısınınca Apple projeden vazgeçmişti. Şimdi ise Zens Liberty isimli cihaz AirPower’ın yapamadığını yapmayı başarıyor.

Zens Liberty kablosuz şarj özellikleri ile dikkat çekiyor.  Zens isimli firma tarafından üretilen Zens Liberty, AirPowe’ın özelliklerini kısmen de olsa karşılıyor. 24 yerine 16 bobin bulunan cihaz aynı anda 2 farklı cihazı şarj edebiliyor. 15W kablosuz şarj desteği ile gelen Zens Liberty Qi uyumlu her vihazı şarj edebiliyor. Kasım ayı içersinde satışa çıkması beklenen cihz için 139 dolar fiyat belirlenmiş durumda. Ayrıca cam plakalı özel versiyon içinse 170 dolar fiyat belirlendi.

 

Zens Liberty kablosuz şarj özellikleri
Yorumlar (0)
Yorum Ekle