Ahşap kaplamalı HP notebook’lar yolda

HP Envy serisinde yer alacak ahşap tasarımlı bilgisayarlar ile ilgili detaylar haberimizde…

Teknoloji dünyasında inovasyon önemli bir form faktör. Özellikle tasarımda farklı bakış açılarının önemi son derece yüksek. Bu kapsamda ABD merkezli popüler teknoloji şirketi HP, yeni dizüstü bilgisayar modellerinde ahşap kaplama tasarımlara yer vermeye hazırlanıyor. Dizüstü bilgisayarlar genelde alüminyum ya da polikarbonat gövde tasarımları ile üretiliyor. Bilgisayarların bu şekilde üretilmesinin fiyat, ısı iletkenliği ya da hafif olma gibi birtakım nedenleri var. Ancak HP, tüm bunları bir kenara bırakıp farklı gövde kaplama tasarımı ile yeni dizüstü bilgisayarlarını piyasaya sürmeye hazırlanıyor.

Envy serisinin bir bölümüne ahşap gövde tasarımı ekleyen HP, yeni serinin ismini de HP ENVY Wood Series olarak belirlemiş durumda. Ahşap süslemelerin yer aldığı modellerde iki farklı renk seçeneği mevcut. Ayrıca yapılan bu değişiklik ile yeni kaplamaların dizüstü bilgisayarlara premium bir görüntü kazandırıldığı ifade ediliyor.

Sonbahar aylarında piyasaya sunulacak

Sonbaharda kullanıcılara sunulacak olan modeller, Intel Core ve AMD Ryzen mobil işlemci gibi farklı alternatifler ile geliyor. Ayrıca HP tarafından yapılan açıklamalarda ise yeni ahşap gövde tasarımlı Envy serisi için “dünyanın ahşap kaplamalı ilk otantik dizüstü bilgisayarları” adlandırması yapılıyor. Yeni modellerin fiyatı konusunda ise şu an için verilmiş herhangi bir bilgi bulunmuyor.

HPHP ENVY Wood Series
Yorumlar (0)
Yorum Ekle