Acer, sürücüsüz otomobil tanıttı! [Sürpriz gelişme]

Tayvan merkezli teknoloji şirketi büyük bir sürprize imza attı. İşte detaylar…

Son zamanlarda elektrikli otomobillerin yanı sıra otonom teknolojili otomobiller de gün yüzüne çıkmaya başladı. Bunlardan biri de daha çok iddialı bilgisayar modelleri ile tanınan Acer’ın uzun zamandır üzerinde çalıştığı otonom teknolojiye sahip yeni sürücüsüz otomobil…

Tayvan Otomobil Teknolojileri İnovasyon 2018 etkinliğinde tanıtılan –konsept– model, sektörün lider firmalarından olan Yulan Group alt firması HAITEC ve diğer bir otomobil markası Luxgen tarafından üretildi.

Aracın otonom sürüş sistemi Acer tarafından geliştirildi ve geliştirilen sistem Luxgen S3 elektrikli araç segmentine uyarlanarak 4. seviye yüksek otomasyon kategorisine alındı.

Otomotiv Mühendisliği Topluluğu’na göre bu seviye otomobilin herhangi bir sürücüye ihtiyaç duymadan karmaşık sürüşleri gerçekleştirmesine olanak sağlıyor.

Yüksek teknoloji…

Acer sürücüsüz otomobil konsepti, otonom sürüş tekniklerinde bazı kriterlere göre karar veriyor. Bunlar arasında araçta bulunan kameralar ile görüntü algılama, sahip olduğu 3 boyutlu ve ışıklı radarlar ile engelleri fark etme, doğrulanmış yüksek seviyedeki haritalar ve gerçek zamanlı olarak yapılan pozisyonlamalar yer alıyor.

Yapay zeka teknolojisinin tam olarak ön plana çıktığı bu sürüş teknolojisi ile aracın park, manevra, fren ve direksiyon kontrolü kolayca gerçekleştirilebiliyor.

Teknoloji dünyasına dair öne çıkan gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz…

acerAcer sürücüsüz otomobilHAITECsürücüsüz otomobilYulan Group
Yorumlar (0)
Yorum Ekle