Acer, ConceptD masaüstü ve dizüstü bilgisayarlarını güncelledi

Acer yaptığı açıklamayla, ConceptD yaratıcı dizüstü bilgisayar serisinin yeni modellerini duyurdu.

Yeni ConceptD 5 dizüstü bilgisayar, ConceptD 500 mini iş istasyonu ve ConceptD 100 küçük form faktörlü masaüstü bilgisayar, yeni 12. Nesil Intel® Core™ işlemcilerden ve NVIDIA® GPU’lardan güç alırken, ConceptD 5 dizüstü bilgisayarlar ise artık 16 inç OLED ekran seçeneği sunuyor. ConceptD PC’ler grafik tasarımcılar, film yapımcıları, mühendisler, mimarlar, geliştiriciler ve diğer yaratıcılar için tasarlandı ve optimize edildi. Bu bilgisayarlar, zamansız bir tasarım estetiği içinde en üst düzey teknoloji ile sunuluyor.

Mobil profesyoneller için sunulan güçlü ConceptD 5 ve ConceptD 5 Pro içerik üretici dizüstü bilgisayarlar, hareket halindeyken içerik üreten veya video düzenleyen kullanıcılar için son derece ideal özellikleri ile öne çıkıyor. Yüksekliği bir inçten daha az olan sofistike ve dayanıklı metal tasarımı, cihazların yolculuklarda kullanımını kolaylaştırıyor. Karmaşık CAD modellemeleri ve gelişmiş dijital içerik oluşturma süreçlerini desteklemek üzere tasarlanan dizüstü bilgisayarlarda 6K çözünürlüğe kadar sorunsuz bir şekilde video oluşturulabiliyor. Dizüstü bilgisayarlar, 3D animasyonları kolaylıkla işlerken ve canlı akış için ise en iyi kodlama ve görüntü kalitesini sunuyorlar.

12. Nesil Intel Core i7-12700H’ye kadar işlemci ve güçlü NVIDIA RTX™ ve GeForce RTX Dizüstü Bilgisayar GPU’ları dahil olmak üzere en yeni yüksek performanslı bileşenlerle donatılan yeni ConceptD 5 dizüstü bilgisayar serisinde GeForce RTX 3070 Ti GPU, yalnızca CN516-73G modellerinde bulunurken, daha güçlü NVIDIA RTX A5500 ise, Pro konfigürasyonlarında (CN516-73P) bulunuyor. Yeni modeller ayrıca 32 GB’ye kadar hızlı LPDDR5 SDRAM ve 2 TB’ye kadar ultra duyarlı NVMe PCIe Gen 4 M.2 SSD depolama içeriyor.

Yorumlar (0)
Yorum Ekle