8 ayda önemli bir Ar-Ge başarısı: HONOR Magic3

Üst segment akıllı telefon pazarında sadece 8 ay gibi rekor bir sürede geliştirilerek Çin’de piyasaya sürülen HONOR Magic3, Ar-Ge konusunda HONOR’un vizyonunu ortaya koyuyor. 

HONOR sadece sekiz ay gibi kısa bir sürede geliştirilen ve Çin’de üst segment akıllı telefon pazarına sağlam bir giriş yapan HONOR Magic3 modelinin ortaya çıkış hikayesini aktardı. Bu kadar kısa sürede üst segment bir akıllı telefon üretimini mümkün kılan Ar-Ge ekibi ve tasarım çalışmaları, HONOR’un geleceğe yönelik vizyonuna dair işaretler sunuyor.

HONOR, Çin’de piyasaya çıktığı ilk haftada pazar payını şirket tarihindeki neredeyse en yüksek seviye olan yüzde 16,2’ye çıkaran Magic3 üretiminden önce kullanıcı beklentilerini aşan bir deneyim sunan ürün yaratmayı kendisine hedef olarak belirledi. Şirket bu hedef doğrultusunda, geliştirme süreci normal şartlarda 12 ila 18 ay süren bir ürünü 8 ay gibi rekor sayılabilecek bir sürede tamamlayan, dünyanın en iyi tasarımcılarından ve mühendislerinden oluşan bir ekip kurdu. Bu ekip, Qualcomm Snapdragon 888 Plus 5G yongasının performansını iyileştirirken gelecekten ilham alan şık bir tasarım ortaya koyarak öne çıkan üstün özelliklere sahip bir kamera sundu.

Gelecekten ilham alan sofistike tasarım

 HONOR Device Co.’nun Baş Tasarımcısı Yuan Ze, “HONOR kültürünü, sanatını ve tasarımını dünyamızı etkileyen ve bizim bir parçamız olan temel direkler olarak görüyoruz. Bu nedenle tasarımın bir parçası olarak geleceğe bakıyor ve aynı zamanda geçmişe saygı gösteriyoruz. Geleneksel doğu estetiğinin bir mirası olarak, arka kamera modeline Esin Perisi adını verdik. Geleneksel Çin estetiğinin mutlak simetri kurallarıyla harmanlandığı bu tasarımda birçok unsur bulunuyor” dedi.

HONOR tasarımcıları, üretim sırasında 70’den fazla prototip ve 100’den fazla çizim versiyonu oluşturdu.

Yorumlar (0)
Yorum Ekle