7/24 sağlık asistanınız; Asus VivoWatch SP akıllı saat

7/24 sağlık asistanınız; Asus VivoWatch SP akıllı saat

Pandemi hepimizin sağlık konusuna bakışını değiştirdi. Evlerde olduğumuz, kendimizle ve ailemizle daha fazla vakit geçirdiğimiz dönemlerde sağlığımızın kıymetini daha fazla anladık. Bu aydınlanma bence önceleri daha çok aksesuar olarak gördüğümüz sağlık ve spor odaklı bazı teknolojilerle ilgili düşüncelerimizi gözden geçirmemize neden oldu. Bunların başında da akıllı saatler geliyor. Giyilebilir teknoloji kategorisinin ilk akla gelen ürünü akıllı saatler son yıllarda birçok yenilikçi teknolojiyi bünyesine alarak adeta sağlık ve spor asistanlarına dönüştüler. Tabii pandemiye kadar bu özelliklerin çoğunu bilip de kullanmayanlar çoğunlukta idi. Bu alanda yenilikçi özelliklerle öne çıkan birçok ürün olsa da odağına sağlığı alarak kullanıcılara daha profesyonel veriler sunan ürünler titiz ve detaycı kullanıcılar tarafından daha fazla ilgi görüyor.

Gelişmiş sensörleri ile gece gündüz sağlık takibi
Bunlardan biri de 2019’da sunulan ama sahip olduğu sağlık teknolojileri sayesinde birçok kullanıcının ilgisini çekmeye devam eden Asus VivoWatch SP. Sağlıklı bir yaşam sürmenize ve form hedeflerinizi tutturmanıza yardımcı olmak için 7/24 sağlık ve form durumunuzu takip eden ve analizler sunan akıllı giyilebilir sağlık takip cihazı olan VivoWatch SP gelişmiş sensörleri ile öne çıkıyor. Örneğin sahip olduğu sensörler sayesinde EKG çekebiliyor. 20 saniyede stres seviyenizi ve tansiyonunuzu ölçüyor.
VivoWatch SP’de yer alan elektrokardiyografi (ECG) ve fotopletismogram (PPG) sensörleri nabız dolaşım süresinin (PTT) yanı sıra gün içinde aktivite ve stres düzeylerini ölçerek sağlık durumunuzu daha iyi hale getirmeniz için çeşitli bilgiler sunuyor. Saati nabız dolaşım süresini belirli aralıklarla ölçmesi için ayarlayıp, sonuçları bildirim olarak alabiliyorsunuz. Böylece sağlık durumunuz hakkında kolayca bilgi sahibi oluyorsunuz. Cihaz ECG sensörüyle vücudunuzun sempatik ve parasempatik tepkilerini ölçüyor ve yalnızca bir dakika içinde Canlılık ve Sakinlik Endekslerini hesaplıyor. Canlılık Endeksi strese karşı dayanıklılığınızı gösterirken, Sakinlik Endeksi ise mevcut sakinlik veya stres düzeyinizi anlamanızı sağlıyor. Her iki değer birlikte Vücut Düzeni Endeksini hesaplamak için kullanılıyor. Bu endeks vücudunuzun genel stres tepkisini görebilmenizi sağlıyor.

Kişiye özel uyku kalitesi analizi
VivoWatch SP uyku süresini ve kalitesini takip ederek gece uykusundan en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olacak bilgiler sunuyor. Arka planda nabzınızı izleyen VivoWatch SP, uykuya geçiş anınızı tespit edip otomatik olarak takibe başlıyor. Uykunun ne kadar derin ve dinlendirici olduğunu ölçmek için ise nabız oksijeni ve nabız ölçümlerinden yararlanıyor. Gece boyunca yapılan hareketler de uyku kalitesinin göstergesi olduğu için VivoWatch SP hareketlerinizi takip ediyor ve her gece bir yandan diğer yana kaç kere döndüğünüzü sayıyor. ASUS HealthAI teknolojisi yapılan ölçümlere, manuel kayıtlara ve kişisel alışkanlıklara göre kişiye özel sağlık önerileri de sunuyor.
ASUS HealthConnect uygulaması kullanıcıların kan basıncı düzeylerini, nabızlarını, menstrüel döngülerini takip etmelerini, ilaç hatırlatıcısı ayarlamalarını ve aile veya doktorlarıyla sağlık verilerini paylaşmalarını sağlıyor. ASUS HealthConnect uygulamasına ilaç saatlerinizi girdiğinizde VivoWatch SP size ne zaman içmeniz gerektiğini hatırlatıyor. Böylece ilaçlarınızı hiçbir dozu kaçırmadan düzenli bir şekilde içebiliyorsunuz. ASUS HealthConnect uygulamasındaki ASUS HealthAI teknolojisi, yapılan ölçümler ve kişisel alışkanlıklara göre kişiye özel sağlık önerileri ve ipuçları sunuyor.
Cihazın dahili GPS ve altimetre özelliği ile hız, mesafe, irtifa ve süre gibi verileri, aktivite haritalarını ve antrenmanları takip edebiliyorsunuz. Şık, kullanışlı ve dayanıklı saat hızla çıkarılabilir bir kordona ve yüzmeye uygun (5 ATM / 50 metre)tasarımı ile öne çıkan VivoWatch SP, 14 gün pil ömrü ile dikkat çekiyor. Su geçirmezliği sayesinde su sporlarına da yatkın olan akıllı saati, hızla çıkarılabilen standart saat kordonlarına uyumlu tasarımıyla kendi stilinize uygun hale getirebiliyorsunuz. Birçok etkileyici saat kadranı seçeneği de sunan VivoWatch SP, tamamen size özgü bir saat oluşturmanız için sayısız fırsat veriyor.
Gelen aramaları ve mesajları telefonunuzu cebinizden veya çantanızdan çıkarmaya gerek kalmadan görüntülü ve titreşimli bildirimlerle alabileceğiniz VivoWatch SP ile seyahat sırasında rahatlık için ikinci bir saat dilimini ve yerel saatle arasındaki farkı da görüntüleyebiliyorsunuz.

Asus VivoWatch SP akıllı saatmanşet
Yorumlar (0)
Yorum Ekle