5G destekli iPhone için şaşırtıcı iddia!

Son zamanlarda 5G destekli iPhone modelleri için pek çok söylenti çıktı. Apple’ın bu konuda Intel ile çalışmasına kesin gözüyle bakılırken, Intel mobil pazardan çekildiğini açıklamıştı. Bu durumun ardından Apple için üç farklı seçenek bulunuyor. Huawei, Samsung ve Qualcomm üçlüsü arasında tercih yapmak durumunda kalan şirket, iddialara göre seçimini yaptı.

5G destekli iPhone için Samsung ve Qualcomm desteği!

Apple 5G iPhone modellerinde Intel ile iş birliği kuramayınca, adı Huawei ile duyulmaya başlamıştı. Huawei yetkilileri yaptıkları açıklamada şirketle bu yönde bir iletişimlerinin olmadığını aktardı. Bu açıklamanın ardından geriye iki seçenek kalıyordu. Görünüşe göre Apple, bu iki seçeneği de değerlendirme kararı verdi.

Ünlü Analist Ming-Chi Kuo, Apple’ın 5G iPhone modelleri ile ilgili raporlarını açıkladı. Kuo’ya göre Apple, modem ihtiyaçlarını Samsung ve Qualcomm‘dan karşılayacak. Şirket bu iki modem üreticisini farklı bölge ve ülkelerde kullanacak.

Bununla birlikte raporlar, anlaşmaların çoktan yapıldığını belirtiyor. Şu an test aşamasında bulunan ürünler, oldukça yakın bir zamanda kullanıcılarla buluşabilir. Kuo 5G destekli yeni ürünlerin 2020 veya 2021 yılında satışa sunulmasını bekliyor. Ancak Kuo 2020 yılına daha ılımlı baktığını da belirtiyor.

 

apple iphoneiphone 11iPhone 11 5GiPhone 5GiPhone xl
Yorumlar (0)
Yorum Ekle