3D tarama özellikli HP Sprout ile tanışın

Hepsi bir arada bilgisayar, arkasında yer alan donanım yapısı ile birlikte temelde bir monitör görünümü sunan masaüstü PC çözümü olarak tanımlanıyor. Bu bilgisayarların en önemli özelliği herhangi bir kasa barındırmaksızın masaüstü bilgisayar formunu yaşatmaları. HP, bu alanda çok sayıda model geliştiren öncü şirketlerden. Geliştirdikleri en yeni masaüstü bilgisayar ise oldukça fütüristik bir teknoloji ile tüketicilerin karşısına çıkıyor.

Geçtiğimiz yıl tanıtılan HP Sprout adlı model için geliştirilen yeni bir aygıt, 3D baskı için tarama işlemi gerçekleştirilmesini sağlıyor. Bu sayede HP Sprout, önünde yer alan ve dönebilen aksesuarı ile beraber 3D tarama işlemi gerçekleştirebiliyor.

Önüne konulan cismin görüntüsünü üzerindeki Intel RealSense kamera teknolojisi ve ek bir yazılım desteği ile ekrana aktarmayı başaran bu ilginç hepsi bir arada bilgisayar çözümü, özellikle 3D baskı işi ile ilgilenen girişimcilere, tasarım profesyonellerine ve dijital sanatçılara ilham veriyor.

 3D tarama işlemi sonucu ortaya çıkan görüntülerin online olarak Facebook ve e-mail üzerinden paylaşımı da mümkün kılınırken 3D baskı siparişlerine apayrı bir boyut kazandırma potansiyeli bulunan HP Sprout ve yeni 3D baskı aygıtlarının satışına online olarak ve bazı ülkelerde fiziksel olarak başlandı.

3d baskı3d bilgisayar3d taramahp hepsi bir arada bilgisayarhp sprout
Yorumlar (0)
Yorum Ekle