23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı unutulmadı

Mustafa Kemal Atatürk tarafından hem Türk hem de dünya çocuklarına bayram olarak armağan edilen 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, İki popüler web tarayıcısı Google ve Yandex tarafından da unutulmadı. İşte detaylar…

Türkiye’nin en çok kullanılan arama motorları Google ve Yandex, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı ana sayfalarında çeşitli şekillerde kutluyor. Bu kapsamda Yandex, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı özel çalışmalarla kutladı. Yandex arama motorunun ana sayfasında Yandex Türkiye çalışanlarının çocukları tarafından çizilen özel bir 23 Nisan logo tasarımı yer alıyor.Logoya tıklanıldığında 23 Nisan’la ilgili bilgilerin ekrana geldiği arama sonucu sayfasına yönlendirme yapıldığı görülüyor.

Google da her yıl 23 Nisan’da güne özel Doodle ile 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutluyor. Çocuklara yönelik tasarımda Türk bayrakları dikkat çekiyor. Bu sene de renkli bir tasarımla kullanıcılarını karşılayan Google ana sayfası, Google logosuna tıklanıldığında 23 Nisan’la ilgili bilgilerin ekrana geldiği arama sonucu sayfasına yönlendirme sağlıyor.

Google, özel günlerde ana sayfasında sıklıkla doodle adı verilen özel tasarım logosuna yer vermesiyle tanınıyor. Yandex’in de bu konuda son dönemde ilginç tasarımlar sunduğu görülüyor.

23 Nisan kutlu olsun!

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu ve ilk Cumhurbaşkanı Mustafa Kemal Atatürk tarafından dünya çocuklarına armağan edilen 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, Türkiye Cumhuriyeti’nin ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin resmi bayramlarından biri.

23 nisan23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk BayramıDoodleGoogleyandex
Yorumlar (0)
Yorum Ekle