2 bin TL altı akıllı telefon önerileri

Tüm dünyada patlak veren pandemi ve çip krizinden birçok sektör olumsuz anlamda etkilendi. Şirketler, gelen yoğun talebe karşılık verebilmek için vitesi artırırken, belirli bir zaman sonra bunun mümkün olmadığını fark ederek üretimi son derece yavaşlatıyorlar.

Şüphesiz bunların başında akıllı telefon sektörü geliyor. Bu duruma bir de artan kur eklenince özellikle ülkemizde premium ve orta segmentte yer alan bir akıllı telefon satın almak artık lüks hale geldi. Biz de siz değerli okuyucularımız için 2 bin TL altı akıllı telefonları derledik…

GENERAL MOBILE GM 21

Listemizin ilk sırasında General Mobile GM 21 yer alıyor. 6.5 inç büyüklüğünde HD+ çözünürlüğünde IPS LCD panelle gelen akıllı telefon, 60 Hz tazeleme hızıyla geliyor. Aynı zamanda ekran gövde oranı yüzde 89.2 olarak karşımıza çıkıyor.

Akıllı telefon gücünü Spreadtrum SC9863 işlemcisinden alıyor. 1.6 GHz hızlarında çalışan sekiz adet Cortex-A55 çekirdeğini bünyesinde barındıran işlemci, grafik tarafında ise PowerVR GE8322 birimini kullanıyor.

Çoğu giriş seviyesi cihazın aksine 3 GB RAM ile kullanıcı karşısına çıkan cihaz, 32 GB dahili depolama ve 256 GB’a kadar MicroSD kart desteği ile geliyor.

Ön tarafta damla çentik içine konumlandırılmış 8 Megapiksel selfie kamerası yer alırken, arka tarafta 13 Megapiksel ana kamera, 0.08 Megapiksel ultra geniş açı kamera ve 0.08 Megapiksel yardımcı sensör bulunuyor.

Kutudan çıkar çıkmaz Android 11 işletim sistemini çalıştıran General Mobile GM 21, 5.000 mAh’lik bataryadan besleniyor. Öte yandan cihazda güvenlik yöntemi olarak parmak izi okuyucu ve yüz tanıma gibi teknolojiler mevcut. Ürünün fiyatı ise 1.599 TL.

GENERAL MOBILE GM 21 modelini satın almak için buraya tıklayın.

CASPER Via E4

Listemizin ikinci sırasında yer alan CASPER Via E4, ülkemizde sıklıkla tercih edilen modellerden biri. 6.09 inç büyüklüğünde HD+ çözünürlüğünde IPS panelle gelen cihaz, 60 Hz tazeleme hızına sahip.

Akıllı telefon, gücünü MediaTek Helio A25 işlemcisinden alıyor. 12 nm mimari ile üretilen bu işlemci, bünyesinde 1.8 GHz hızlarında çalışan sekiz çekirdek ve IMG PowerVR GE8320 grafik birimini barındırıyor.

Bellek tarafında ise 3 GB RAM ile gelen cihaz, 32 GB dahili depolama ve 256 GB’a kadar MicroSD kart desteği ile kullanıcı karşısına çıkıyor.

Ön tarafta giriş seviyesi modellerin çoğunda bulunan damla çentik içine konumlandırılmış 8 Megapiksel çözünürlüğünde selfie kamerası yer alırken, arka tarafta ise 13 Megapiksel ana ve 5 Megapiksel ultra geniş açı olmak üzere iki adet kamera bulunuyor.

Cihaz, kutudan çıkar çıkmaz  Android 10 işletim sistemini çalıştırıyor. Batarya tarafında ise USB-C üzerinden şarj olabilen 4.000 mAh’lik pil karşımıza çıkıyor. Cihazda güvenlik yöntemi olarak belirlenen parmak izi okuyucusu ise arka tarafa konumlandırılmış. Ürünün fiyat etiketi ise 1.899 TL.

CASPER Via E4 modelini satın almak için buraya tıklayın

GENERAL MOBILE GM 21 Plus

Listemizin üçüncü sırasında bu fiyat aralığında tercih edilebilecek en iyi modellerden biri General Mobile GM 21 Plus bizleri karşılıyor. 6.5 inç HD+ çözünürlüklü IPS LCD panel ile gelen cihaz, 60 Hz tazeleme hızına sahip.

Akıllı telefon, gücünü MediaTek Helio G35 işlemcisinden alıyor. 12 nm fabrikasyon süreci ile üretilen işlemci, yapısında dört adet 2.3 GHz hızlarında çalışabilen Cortex-A53 ve yine 1.8 GHz hızlara sahip Cortex-A53 çekirdeğini barındırıyor. Grafik tarafında ise PowerVR GE8320 birimi kullanılmış.

Cihazda 4 GB RAM ve 64 GB dahili depolama alanı mevcut. Aynı zamanda 256 GB’a kadar MicroSD kart desteği olduğunu da belirtelim.

Ön tarafta damla çentik içerisine konumlandırılmış 8 Megapiksel selfie kamerası bulunurken, arka tarafta ise 16 Megapiksel ana kamera ve 2 Megapiksel makro sensörün yer aldığı çift kamera kurulumu bulunuyor.

Akıllı telefon kutudan çıkar çıkmaz Android 11 işletim sistemini çalıştırıyor. Bunun yanı sıra cihaz, 5.050 mAh’lik bataryadan besleniyor. Son olarak cihazda güvenlik yöntemi olarak parmak izi okuyucu ve yüz tanıma teknolojilerin olduğunu belirtelim. Ürünün fiyatı ise 1.999 TL olarak dikkat çekiyor.

GENERAL MOBILE GM 21 Plus modelini satın almak için buraya tıklayın.

2000 TL akıllı telefon önerileri2000 TL telefon önerileri
Yorumlar (0)
Yorum Ekle