1 günde kullanabileceğiniz 10 mobil uygulama

1 günde kullanabileceğiniz 10 mobil uygulama

Cep telefonlarımız artık günlük hayatımızın bir parçası ve ihtiyacımız olan pek çok bilgiyi anında edinebiliyoruz. İndirdiğimiz mobil uygulamalar bize yeri geliyor bilgi sağlıyor, yeri geliyor yardımcı oluyor. Biz de günlük hayatımızda kullanabileceğiniz bu uygulamaları sizler için derledik. İşte, 1 günde kullanabileceğiniz 10 mobil uygulama…

1 günde kullanabileceğiniz 10 mobil uygulama

Alarmy

Alarmy sabahları sizi uyandırmak için programlanmış bir alarm uygulaması. Sabahları uyanmak istediğiniz saatte alarm çalıyor. Mobil uygulama alarmı sonlandırmanız için sizin uyandığınızdan emin olmak istiyor. Bunun için bir gece öncesinden evinizde bir yer belirliyorsunuz. Bu kahve yapmak üzere kullanacağınız mutfağınız ya da duş almak için gireceğiniz banyonuz olabilir. Ertesi sabah alarm çaldığında da bir gece önceden seçtiğiniz yere gitmeli ve o yerin fotoğrafını çekmelisiniz.

Storytel

Son zamanların yenilikçi trendlerinden biri de sesli kitaplar. Yolculuk sırasında kulaklığınızı takıp en merak ettiğiniz kitabı dinlemek ister misiniz? Storytel adlı uygulama binlerce farklı kitabı dinlemenize olanak sağlıyor. Dinlemek istediğiniz kitapları kategorilerine göre seçebiliyorsunuz. Uygulamanın en önemli özelliklerinden biri çevrimdışı indirme seçeneği. Yani internete bağlı olmasanız bile sesli kitaplarınızı dinleyebilirsiniz.

ToDoIst

Todoist adlı mobil uygulama görev yönetimi yapmanıza ve yapılacaklar listesi oluşturmanıza yarıyor. Bu uygulama üzerinden kendi yapılacak listenizi oluşturabilirsiniz. İsterseniz de bir grup insan olarak yapılacaklar listesi oluşturabilirsiniz. Günün sonunda ise o gün için planladıklarınızın hepsini yapıp yapmadığınızı da öğrenebiliyorsunuz. Bunu öğrenmek için de mail adresinizi tanımlamanız yeterli. Günün sonunda inbox’ınızda günlük temponuzu görebilirsiniz.

Loop

Loop adlı mobil uygulama alışkanlıklarınızı kontrol altına alıyor. Uygulamaya alışkanlıklarınızı tanımlıyorsunuz. Program da size bu tanımlamalarınızı yapmanız için belirlediğiniz saatte hatırlatma yapıyor. Görevi yerine getirirseniz bir tik alıyorsunuz, getirmezseniz almıyorsunuz. Günün sonunda o gün neleri yerine getirip neleri getirmediğinizi kontrol edebilirsiniz. Mesela annenizi aramak isteyip de işin yoğunluğundan dolayı aramayı unuttuysanız bundan sonra unutmayacaksınız.

Forest Stay Focused

İşinizi yaparken cep telefonunuz konsantrasyonunuzu bozuyor mu? Forest Stay Focused adlı mobil uygulama, bu duruma bir son veriyor. Öncelikle uygulamada yer alan bahçenize bir ağaç dikmeniz gerekiyor. Ağacın büyüme süresini kendi isteğinize göre ayarlıyorsunuz. Ağacınızı diktikten sonra telefonunuzu masanızın üzerine koyuyorsunuz. Eğer telefonu tekrar elinize alıp başka bir mobil uygulama açarsanız, uygulama sizi cezalandırıyor ve diktiğiniz ağaç ölüyor.

1password

E-mail hesabınızdan bankacılık işlemlerine, sosyal medya hesaplarından klasörlerinize kadar her şeyi bir şifre ile kullanıyoruz. Peki, kaçınız bu şifreleri her seferinde unutuyor? 1Password adlı mobil uygulama, bundan sonra şifrelerinizi unutmamanız için size yardımcı olacak. Nasıl mı? Şifrelerinizi ve diğer tüm hassas bilgilerinizi tek bir yerde saklamanıza olanak sağlayacak. Yani tüm şifre bilgilerinize bundan sonra tek bir şifre ile ulaşabileceksiniz.

Chatlas

Bir toplantıdasınız ya da yurt dışındasınız. Kısacası yabancı dilinizi konuşturabileceğiniz bir ortamdasınız. Bildiğiniz tek yabancı dil İngilizce ve yanınızda İngilizce bilmeyen bir Rus var. Hemen uzaktan tercümanlık hizmeti veren Chatlas adlı mobil uygulamayı indiriyor ve İngilizce bilmeyen Rus ile iletişime geçebiliyorsunuz. Uygulama da şu şekilde çalışıyor; Rusça bilen birine bağlanıyor ve size tercüman olmasını istiyorsunuz.

Water Drink Reminder

Gün içinde toplantılara koşturmaktan, sürekli bir yerlere yetişmekten hepimiz su içmeyi unutabiliyoruz. Water Drink Reminder uygulaması, bir günde kaç litre su içmeye ihtiyacınız olduğunu sizin için hesaplıyor. Ve uygulamanın asıl güzel yanı da belli aralıklarla su içmeniz gerektiğini bir bildirimde bulunarak size hatırlatması. Daha sonradan incelemeniz için de günde ne kadar su içtiğinizin istatistiğini tutuyor.

Family Locator

Dışarıda bazen kendimizi güvende hissetmeyebiliyoruz. Bu gibi durumları ortadan kaldırmak ve olası bir tehlike anında kendinizi korumak için Family Locator adlı mobil uygulamayı cep telefonlarınıza indirebilirsiniz. Konum bazlı çalışan bu uygulama sizin bulunduğunuz alanı belirliyor ve önceden belirlediğiniz kişilerin cep telefonlarına başınızın dertte olduğunu belirten bir yardım çağrısı gönderiyor.

Olio

Tabaklarda kalan artıkları ya da tüketilmeyen besinleri paylaşmak üzerine tasarlanan Olio uygulaması ile yemeklerinizi başkalarıyla paylaşabilirsiniz. Çünkü yemek konusunda arz talep dengesi her zaman kurulamıyor. Canınız o gün dışarıda yemek isteyebiliyor ya da eve gelen misafirleriniz tüm yemekleri bitiremiyor ve tabakta kalıyor. Olio da bu noktada imdadınıza yetişiyor. Uygulama ayrıca, denediğiniz yeni tarifleri yakınınızda bulunan insanlarla paylaşma imkanı da sunuyor.

manşetmobil uygulama
Yorumlar (0)
Yorum Ekle