AMD’den grafik konusunda iki önemli transfer

0

Grafik endüstrisinin önde gelen iki ismi Mike Rayfield ve David Wang AMD’ye katıldı.

AMD tarafından yapılan açıklama ile Mike Rayfield’ın AMD Radeon Technologies Group’a kıdemli başkan yardımcısı ve genel müdür, David Wang’ın (üstte) ise mühendislikten sorumlu kıdemli başkan yardımcısı olarak katıldığını duyuruldu. AMD’ye katılan Rayfield, önceki görevinde Micron Technology firmasında kıdemli başkan yardımcısı ve Mobil İş Ünitesi genel müdürü olarak görev yaptı. Wang AMD’ye, Synaptics’ten katılıyor.

Rayfield, AMD’nin tüketici, profesyonel ve yarı özelleştirilmiş grafik ürünleri konusunda grafik bölümüyle ilgili tüm stratejik ve kurumsal yönetimden sorumlu olacak. Wang ise AMD grafik ürün ve teknolojileriyle ilgili teknik strateji, mimari, donanım ve yazılım da dahil olmak üzere grafik mühendisliği konusunda her konuda sorumlu olacak.

Konu hakkında AMD Başkanı ve CEO’su Dr. Lisa Su, “Mike ve David, karlı kurumsal büyüme ve lider ürün yol haritaları sunma konusunda kendilerini kanıtlamış endüstri liderleridir” dedi ve sözlerine şöyle devam etti “Geçtiğimiz sene tüketici, profesyonel ve makine öğrenimi pazarları için tanıttığımız GPU ürünleri üzerine kurduğumuz grafik işimizle sağladığımız muhteşem hızlanmamızla 2018’e giriyoruz. Mike ve David’in liderliği altında Radeon’un ayak izlerini oyun, VR ve GPU bilgi-işlem pazarlarında büyütmeye devam edeceğimize inancım tam.”

Cevap bırakın