AMD yeni ekran kartı ve işlemcilerini ne zaman tanıtacak?

0

NVIDIA’nın RTX 3000 seriisi ekran kartlarını ve Intel’in yeni işlemcilerini tanıtmasının ardından Microsoft yeni nesil konsollarının fiyatlarını ve çıkış tarihlerini açıkladı. Tüm bunların üstüne şimdi de AMD yeni ekran kartı ve işlemcilerini tanıtacağı tarihi açıkladı!

AMD yeni nesil ekran kartı ve işlemci ailesini tanıtacak!

Yeni teknolojiye sahip AMD ürünler hakkında çok fazla bilgi sahibi olmasak da, firma Ryzen 4000 serisi işlemcilerini 8 Ekim‘de, RDNA 2 mimarili ekran kartlarını ise 28 Ekim‘de tanıtacağını açıkladı.

Bugüne kadar AMD’nin yeni teknolojileri hakkında ortaya çıkanlara baktığımız zaman, çok fazla dedikodu olmadığını söyleyebiliriz. Fakat muhtemelen tarihlerin açıklanmasının ardından artık daha çok bilgi ve dedikodu göreceğimizi söyleyebiliriz.

Bugüne kadar bilinenlerde, RDNA 2 mimarili grafik kartı modellerinde bulunan işlemcilere verilen isim Big Navi oldu. RX 6000 serisi grafik birimi olarak isimlendirilmesi beklenen modeller, yaklaşık bir buçuk ay sonra tanıtılacak. NVIDIA’nın RTX 3000 serisinden sonra kırmızılı ekip tarafındaki ürünlerin performansı merakla bekleniyor.

Sizce AMD işlemci tarafında olduğu gibi grafik konusunda da büyük bir sıçrayış yapabilecek mi? Yoksa fiyat performans odaklı çözümler sunmaya devam mı edecek? Fikirlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz.

Cevap bırakın